loading
close
SON DAKİKALAR

CHP’de 3 isim ihraç istemiyle disipline sevk edildi

CHP’de 3 isim ihraç istemiyle disipline sevk edildi
Tarih: 13.02.2020 - 17:52
Kategori: Siyaset

CHP’nin CNN Türk boykotunu delen parti üyesi Ümit Kocasakal ve İrem Çiçek ile çıktığı televizyon programında CHP Genel başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nu eleştirdiği belirtilen eski Genel Sekreter Yardımcısı Mehmet Sevigen kesin ihraç istemiyle disipline sevk edildi.

CHP’nin CNN Türk’ü boykot kararının ardından eski İstanbul Baro Başkanı Ümit Kocasakal’ın Başak Şengül’ün sunduğu “Akıl Çemberi”, İrem Çiçek’in de Ahmet Hakan’ın sunduğu “Tarafsız bölge” programına katılarak boykotu delmesi üzerine İl Başkanlığı harekete geçti.

Cumhuriyet'ten Leyla Kılıç'ın edindiği bilgiye göre, Ümit Kocasakal ve İrem Çiçek’in “Alınan yönerge kararına göre aykırı şekilde davranarak parti politikaları ile bağdaşmayan tutum ve davranışlarından” dolayı kesin ihraç talebiyle İl Disiplin Kurulu’na sevk edildiği öğrenildi. Kararın oy birliği ile alındığı belirtildi. Yine eski CHP  Genel Sekreter yardımcısı ve eski İstanbul Milletvekili Mehmet Sevigen’in de “parti yetkililerinin bilgisi dışında çıktığı televizyon programında parti politikaları ve Genel Başkan aleyhinde parti programı ve disipline bağdaşmayan söylemleri” nedeni ile disipline sevk edildiği kaydedildi. Disiplin sürecine ilişkin hazırlanan tebligatların Kocasakal, Çiçek ve Sevigen’in adresine gönderildiği öğrenildi.

ÜYE YORUMLARI

Ali AKTAŞ

CHP nin aldığı karara uymayıp CNN TV.ye çıkan Ümit KOCASAKAL,İrem ÇİÇEK İle Parti proğramını ve Gnl. Bşk.eleştiren Mehmet SEVİNGEN’in derhal ihraç edilmesini 1973 yılından parti üyesi olup,çeşitli kademelerde hizmet eden bir partili olarak düşüncem bu şahısların CHP den derhal ihraç edilmelidirler.Bunlar bu davranışlarıyla AKP nin değirmenine su taşıyorlar. Aşk İle Ali AKTAŞ

14.02.2020, 01:16
Yorum Yap

Facebook Yorumları