loading
close
SON DAKİKALAR

CHP'li Barut: İnsanlarımız evini geçindiremez oldu

CHP'li Barut: İnsanlarımız evini geçindiremez oldu
Tarih: 01.03.2020 - 12:46
Kategori: Siyaset

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Adana Milletvekili Ayhan Barut, ekonomik krizin vurduğu insanların evlenemez, evini geçindiremez hale geldiğini söyledi.

Asgari ücretle ancak 4 tane çeyrek altın alınabildiğini aktaran Barut, "İnsanlarımız mahçup olmamak için düğüne gitmekten korkar hale gelmişken, boşanmalar hızla artarken bunlar 3 çocuk önererek insanlarımızla dalga geçiyor" dedi.

"BOŞANMALAR HIZLA ARTIYOR"

Meclis Genel Kurulu'nda söz alarak Türkiye İstatistik Kurumu'nun 2019 yılına ilişkin evlenme ve boşanma istatistiklerini paylaşan Ayhan Barut, "Geçen yıl evlenen çiftlerin sayısı, 2018 yılına göre yüzde 2.3 azalarak 541 bin 424'e geriledi. Aynı dönemde boşanma sayısı ise bir önceki yıla göre yüzde 8 artarak 155 bin 47'ye yükseldi. AKP iktidarı döneminde istikrarlı bir şekilde evlenme sayısı azalıyor, boşanma sayısı artıyor" diye konuştu.

"İNSANLAR DÜĞÜNE GİTMEKTEN KORKUYOR"

AKP'nin 2002 yılında iktidara geldiğinde bir asgari ücretle 6.6 adet çeyrek altın alınabildiğine dikkat çeken CHP Adana Milletvekili Ayhan Barut, şunları kaydetti:
"Ücretleri kuşa çevirip ekonomiyi batıranlar bilmeli ki, 2020 yılında asgari geçim indirimi de eklediğinizde asgari ücretle ancak 4.25 adet çeyrek altın alınabiliyor. Ekonomik krizin yaşamımızı alt üst ettiği güzel ülkemizde insanlarımız evlenemez, evini bile geçindiremez oldu. Bunca senedir ülkeyi yönetiyorlar ama bu krizin sorumlusu olarak çözüm üretmeyip sorunları daha da derinleştiriyorlar. İnsanlar yuva kuramazken, evliliklerini sonlandırırken bu çok bilmiş beyler, millete '3 çocuk' tavsiyesinde bulunuyor. Bırakın evlenmeyi düğüne gitmekten korkan yurttaşlarımızla dalga geçiyorlar."
 

Kaynak : Vişne Haber Ajansı-www.istanbulgercegi.com

ÜYE YORUMLARI

Yorum Yap

Facebook Yorumları