loading
close
SON DAKİKALAR

Cnn Türk'ten Razi Canikligil ve Zafer Şahin arasındaki tartışmaya ilişkin açıklama

Cnn Türk'ten Razi Canikligil ve Zafer Şahin arasındaki tartışmaya ilişkin açıklama
Tarih: 06.11.2020 - 15:11
Kategori: Medya

Cnn Türk, dün gece ekrana gelen Gece Görüşü programında gazeteci Razi Canikligil ve Takvim gazetesi Ankara Temsilcisi Zafer Şahin arasındaki tartışmaya ilişkin açıklama yaptı.

Cnn Türk'te yayınlanan Hande Fırat'ın sunduğu Gece Görüşü programında stüdyoda bulunan Takvim gazetesi Ankara Temsilcisi Zafer Şahin ile yayına görüntülü bağlantıyla katılan Hürriyet muhabiri Razi Canikligil arasında tartışma yaşanmıştı.

Zafer Şahin, Canikligil'i ABD vatandaşı olduğu için ABD anayasasına el basarak yemin etmekle itham edince Canikligil Şahin'e "Sen öyle dar zihniyetli bir adamsın ki yurt dışında yaşayan milyonlarca insanı zan altında bırakıyorsun. Sen aptal, şapşal bir adamın tekisin" demişti.

Cnn Türk, yaşanan tartışmaya ilişkin açıklama yayınladı. Açıklamada, "Razi Canikligil program konuklarından Takvim Gazetesi Ankara Temsilcisi Zafer Şahin’e hakaret etmiştir. Canlı yayın sırasındaki tüm uyarılara rağmen Zafer Şahin’den özür dilememiştir. Gazeteci Razi Canikligil Gece Görüşü programında Zafer Şahin’e hakaret ederek, tasvip edilemeyecek bir davranışa imza atmıştır. Yaşanan bu olay nedeniyle başta Zafer Şahin olmak üzere programın diğer konukları ve izleyicilerimizden özür dileriz" denildi.

Cnn Türk'ün açıklaması şöyle:
"Cnn Türk’te 5 Kasım Perşembe akşamı yayınlanan Gece Görüşü programında kurum olarak tasvip etmediğimiz bir tartışma yaşanmıştır.

Programa ABD’den Skype ile katılan gazeteci Razi Canikligil program konuklarından Takvim Gazetesi Ankara Temsilcisi Zafer Şahin’e hakaret etmiştir. Canlı yayın sırasındaki tüm uyarılara rağmen Zafer Şahin’den özür dilememiştir. Bu durum Cnn Türk’ün yayın ilkelerini bu vesileyle bir kez daha hatırlatma ihtiyacını doğurmuştur. Cnn Türk ekranları tüm görüş ve düşüncelere açıktır. Hangi görüşten olursa olsun herkes her konuda fikirlerini özgürce ifade edebilmektedir. Ancak hangi görüşten olursa olsun kimse bir başkasına siyasi görüşü, fikirleri, etnik kökeni, cinsiyeti, fiziksel görünüşü veya bir başka sebeple hakaret etme özgürlüğüne sahip değildir. Hakaretin başladığı yerde fikir ve ifade özgürlüğünden bahsedilemez. Gazeteci Razi Canikligil Gece Görüşü programında Zafer Şahin’e hakaret ederek, tasvip edilemeyecek bir davranışa imza atmıştır. Yaşanan bu olay nedeniyle başta Zafer Şahin olmak üzere programın diğer konukları ve izleyicilerimizden özür dileriz."

İlgili haber:
Cnn Türk canlı yayınında kavga... Razi Canikligil'den Zafer Şahin'e: Sen aptal adamın tekisin

Kaynak : www.istanbulgercegi.com

ÜYE YORUMLARI

Yorum Yap

Facebook Yorumları