loading
close
SON DAKİKALAR

Dilipak’ın hedefinde oje süren öğretmenler var: Çocuklarının arasında cenabet cenabet dolaşacaksınız biz buna ses çıkartmayacağız öyle mi!

Dilipak’ın hedefinde oje süren öğretmenler var: Çocuklarının arasında cenabet cenabet dolaşacaksınız biz buna ses çıkartmayacağız öyle mi!
Tarih: 18.04.2020 - 13:52
Kategori: Medya

Yeni Akit gazetesi yazarı Abdurrahman Dilipak, kadınları ve kadına yönelik şiddet ve aile içi şiddetin önlenmesi için kabul edilen İstanbul Sözleşmesi’ni hedef gösterdi.

Yeni Akit yazarı Abdurrahman Dilipak, uzun tırnaklı ve oje süren öğretmenleri eleştirdi. Dilipak, “Siz o halinizle Müslümanlara, onların çocuklarının arasında cenabet cenabet dolaşacak ve onlara akıl öğretecek, çağdaşlık dersi vereceksiniz, biz buna ses çıkartmayacağız öyle mi!” dedi.

“Şu tırnak boyası olan hanımlar nasıl gusül abdesti, ya da namaz abdesti alıyorlar. Bugün Korona’ya karşı sürekli el yıkama tavsiye edilirken, tırnaklarının arasındaki mikrobu nasıl temizliyorlar?” diye soran Dilipak bugünkü köşesinde özetle şunları yazdı:

Siz o halinizle Müslümanlara, onların çocuklarının arasında cenabet cenabet dolaşacak ve onlara akıl öğretecek, çağdaşlık dersi vereceksiniz, biz buna ses çıkartmayacağız öyle mi! O kişiler, bir Müslüman ailede çocuklarına bu anlamda dinleri adına ne öğrettiklerini, neden kendilerinin öyle davranmadıklarını anlatmadıklarınızı mı düşünüyorsunuz da, bizim dinimizi kendi heva ve heveslerinizle tartmaya kalkışıyorsunuz.. Tamam, sizin dininiz size, bizim dinimiz bize. Bunları sizinle de tartışacak değiliz. Kim kimi örnek alıyor, kimlere benzemek istiyorsa o onlardandır.

Bakın “Ey iman edenler” yapmayın, sarhoş iken ve gusül abdesti almak gerekirken almadan namaza yaklaşmak haramdır. Allah bize herhangi bir güçlük çıkarmak istemiyor. Bizi “Necased” dediğimiz maddi kirlerden ve “Hades” dediğimiz manevi dünyamızı gölgeleyen kirlerden tertemiz yapmak ve üzerinizdeki nimetini tamamlamak istiyor ki şükreden bir topluluk olalım. Yoksa yaptığınız işin bereketi kalmaz ve saadete de ulaşamazsınız.

Kaynak : istanbulgercegi.com

ÜYE YORUMLARI

Yorum Yap

Facebook Yorumları