loading
close
SON DAKİKALAR

DSÖ, hidroksiklorokinin denemelerini yeniden başlatıyor

DSÖ, hidroksiklorokinin denemelerini yeniden başlatıyor
Tarih: 04.06.2020 - 10:10
Kategori: Sağlık, Yaşam

Dünya Sağlık Örgütü (DSÖ) Genel Direktörü Tedros Adhanom Ghebreyesus Covid-19 tedavisinde kullanılan sıtma ilacı Hidroksiklorokinin denemelerinin yeniden başlatılacağını duyurdu.

DSÖ, geçtiğimiz hafta sıtma ilacı hidroksiklorokinin klinik denemelerinin, ilacın yan etkileri nedeniyle bir süre askıya alındığını açıklamıştı. DSÖ, ilacın denemelerinin yeniden başlatılacağını açıkladı.

Dünya Sağlık Örgütü (DSÖ) Genel Direktörü Tedros Adhanom Ghebreyesus dün düzenlediği basın toplantısında "Geçen hafta COVID 19 Dayanışma Deneme Yürütme Grubu, ilacın güvenliği ile ilgili endişeler nedeniyle, araştırmanın hidroksiklorokin kolunda geçici bir duraklama uyguladı. Güvenlik verileri gözden geçirilirken bu karar önlem olarak alınmıştır. Mevcut verilere dayanarak, #COVID19 Dayanışma Deneme Veri Güvenliği ve İzleme Komitesi, deneme protokolünü değiştirmek için hiçbir neden olmadığını önerdi. Yürütme Grubu, hidroksiklorokin kullanımı da dahil olmak üzere Araştırmanın tüm kollarının devamını onayladı" dedi.

Kaynak : www.istanbulgercegi.com

ÜYE YORUMLARI

Yorum Yap

Facebook Yorumları