loading
close
Dolar: 6,06 TL
Euro: 6,78 TL
Sterlin: 7,71 TL
SON DAKİKALAR

Erdoğan, AKP'nin MHP'ye jest yapacağı illeri açıklayacak

Erdoğan, AKP'nin MHP'ye jest yapacağı illeri açıklayacak
Tarih: 06.12.2018 - 09:15
Kategori: Siyaset

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan bugün düzenlenecek toplantıda Aksaray, Ağrı, Bilecik, Erzincan, Edirne, Iğdır, Isparta, Kars, Kırşehir, Kütahya, Siirt, Tunceli, Van, Zonguldak belediye başkan adaylarını açıklayacak. Böylelikle toplam 74 ilin adayı belli olmuş olacak

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, bugün partisinin Genişletilmiş İl Başkanları Toplantısı'na katılacak.  AKP'nin MHP'ye jest yapacağı iller, AKP Genel Merkezi'nde yapılacak toplantıda açıklanacak. 

AA'nın haberine göre, AKP 14 il belediye başkanını düzenlenecek olan bu toplantıda duyuracak. Erdoğan, toplantıda Aksaray, Ağrı, Bilecik, Erzincan, Edirne, Iğdır, Isparta, Kars, Kırşehir, Kütahya, Siirt, Tunceli, Van, Zonguldak belediye başkan adaylarını açıklayacak. Buna göre, toplam 74 ilin adayı belli olmuş olacak.

"KARŞILIKLI JESTLER OLABİLİR" DEMİŞTİ

Erdoğan'ın önceki gün liste mesaisi yapacaklarını ve AKP Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Özhaseki ile bir görüşme gerçekleştireceğini kaydetmişti. Erdoğan, 'Karşılıklı jestler olabilir' ifadesini kullanmıştı.

İSTANBUL ADAYI 22 ARALIK'TA AÇIKLANABİLİR

Öte yandan, İstanbul adayına ilişkin açıklamanın ise 22 Aralık'ta yapılabileceği konuşuluyor.

Erdoğan AKP Ankara ve İzmir belediye başkan adaylarını açıklamıştı. Buna göre Ankara Büyükşehir Belediye Başkan adayı Mehmet Özhaseki, İzmir Büyükşehir Belediye Başkan adayı Nihat Zeybekci olmuştu.

AKP'de toplamda 60 aday açıklanırken, bu belediyelerden 44'ü AKP tarafından yönetiliyor. 16 belediye ise CHP, MHP ve kayyumların yönetiminde.

AKP 29 BELEDİYEDE ADAY GÖSTERMEDİ

AKP kendi yönetimindeki 44 belediyenin başkanlarından 29'unu aday göstermezken, 15'i ile yola devam kararı almıştı.

ÜYE YORUMLARI

Yorum Yap

Facebook Yorumları