loading
close
SON DAKİKALAR

Erdoğan, 'Şam yönetimiyle görüşülse daha iyi olmaz mı' diyen eski AKP'li vekili tersledi

Erdoğan, 'Şam yönetimiyle görüşülse daha iyi olmaz mı' diyen eski AKP'li vekili tersledi
Tarih: 01.03.2020 - 09:17
Kategori: Siyaset

Bazı eski ve mevcut İstanbul milletvekilleriyle İstanbul’da bir araya gelen Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’a, bir eski milletvekili, “Suriye konusunda farklı yolların denenmesini” önerdi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, dün Parlamenterler Birliği İstanbul Şubesi üyelerini oluşturan bazı eski ve mevcut İstanbul milletvekilleriyle bir araya geldi. Toplantının kapalı bölümünde söz alan bazı milletvekilleri, Türkiye’nin Suriye politikasını destekledi. Bir eski milletvekili ise Suriye konusunda farklı yolların denenmesi gerektiğini gündeme getirdi.

Cumhuriyet'ten Emine Kaplan'ın haberine göre; Söz konusu milletvekili, “Şam yönetimiyle görüşülse daha iyi olmaz mı, en azından el altından bir temas kurulabilir?” görüşünü dile getirdi. Erdoğan’ın bunun özerine “Bu adam 1 milyon Suriyeliyi öldürmüş, diyalog çabalarımıza karşılık vermemiş. Sen, CHP’nin başındaki zat söylüyor. Sen niye böyle konuşuyorsun? Öyle bir niyetimiz yok” diyerek terslediği, toplantının açılışında yaptığı açıklamalara benzer şekilde Türk ordusunun Suriye’de olması gerektiğini savunduğu öğrenildi.

Erdoğan, “Şimdi geri çekilsek, bunların projeleri, planları bitecek mi? PKK bitecek mi? Çukur olaylarını yaşadık, 40-50 senedir PKK orada. Bu bugünlük bir proje değil” dedi. Bir milletvekili de Suriye konusunda “bölgedeki gerilimi azaltan politikalara gidilmesi gerektiğini” söyledi.

 

ÜYE YORUMLARI

Yorum Yap

Facebook Yorumları