loading
close
SON DAKİKALAR

Gazeteciler; Murat Ağırel, Mehmet Ferhat Çelik ve Aydın Keser adli kontrol şartı ile serbest bırakıldılar

Gazeteciler; Murat Ağırel, Mehmet Ferhat Çelik ve Aydın Keser adli kontrol şartı ile serbest bırakıldılar
Tarih: 06.03.2020 - 21:19
Kategori: Medya

Yeni Yaşam gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Mehmet Ferhat Çelik, Sorumlu Müdürü Aydın Keser ve Yeniçağ gazetesi yazarı Murat Ağırel adli kontrol kararıyla serbest kaldılar.

Avukat Celal Ülgen paylaştı; Gazeteciler, yurtdışı çıkış yasağı ve haftada iki gün karakola imza verme şartıyla serbest bırakıldı...

Milletvekili Ahmet Şık adliyeden bildiriyor; Yeni Yaşam gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Mehmet Ferhat Çelik, Sorumlu Müdürü Aydın Keser’in SCH sorgusu başladı.

Gazeteci Murat Ağırel tutuklandığına dair haberler geldi. Milletvekili Ahmet Şık; "Murat Ağırel henüz mahkemeye çıkarılmadı. Tutuklandığına ilişkin haberler doğru değil. Şimdilik." duyurusunu yaptı.

Bugün Çağlayan adliyesinde gazetecilik yargılanıyor. Odatv Genel Yayın Yönetmeni Barış Pehlivan'ın tutuklanması sonrası, Yeniçağ gazetesi yazarı Murat Ağırel, tutuklama istemiyle mahkemeye sevk edildi. Ayrıca Yeni Yaşam Gazetesi yöneticilerinden Ferhat Çelik ve Aydın Keser tutuklama talebiyle mahkemeye sevk edildi.

Yeniçağ yazarı Murat Ağırel şüpheli sıfatıyla ifade vermeye çağrıldığını duyurmuştu.

Gazeteci Murat Ağırel, sosyal medya hesabından ifadeye çağrıldığını açıkladı. Ağırel, "Cumhuriyet Başsavcı vekili aradı. Şüpheli sıfatı ile saat 14:30 da ifade vermeye gideceğim" dedi.

Sosyal medya hesabından açıklamalar yapan Ağırel, kendisini 'Pelikan çetesinin' hedef gösterdiğini ifade etti.

Ağırel'in paylaşımları şöyle:

"Sonda söyleyeceğimi başta söyleyeyim. Ben Mustafa Kemal Atatürk’ün devrimlerini en kılcal damarlarına kadar nakş etmiş Kemalist Türk genciyim. Devrim düşmanlarından, din maskeli bezirganlardan ,yoksul halkın parasını yağmalayanlardan, PELİKAN çetesinden korkmuyorum. Bizden devlet düşmanı çıkaramazlar. Yaratmaya çalıştıkları algı ‘’MİT mensuplarını ifşa ettiler’’ söylemi. İnanmayın... Ben bu hesaptan Cumhurbaşkanı’nın ‘’birkaç şehit’’ söyleminden sonra şehitlerimizin fotoğrafını paylaştım ve rahmet diledim. 

Paylaştığım fotoğrafları şehitlerin arkadaşlarının sosyal medya hesaplarında ve Abdullah Ağar’ın tweet paylaşımından aldım.


(Murat Ağırel'in Abdullah Ağar ve sosyal medya hesaplarından paylaştığı görseller) 

Odatv haberinden sonra Yeniçağ ve beni önce PELİKAN ın resmi hesabı Yek Vucud hesabı hedef göstermiş ardından Fatih Tezcan denen Atatürk ve Cumhuriyet düşmanı, tetikçi gazeteci Ersoy Dede, PKK sever Fetöcü Hilal Kaplan, İBB den 3 milyon TL reklam aldığını açıkladığım ve Cumhuriyet gazetesine bomba atalım diyen AKİT TV, Diriliş Postası gibi PELİKAN çetesinin tetikçileri hedef gösterdi. Bu yukarıda saydığım isimleri ve kirli ağlarını kitabım SARMAL da isim isim yazdım. Tekrar yazıyorum.

Korkmuyorum. Cumhuriyet düşmanlarından, Atatürk düşmanlarından korkmuyorum.

Dünün FETÖ gazetelerinin ve yayın organlarının yerini Sabah, A haber, akit, yenişafak, diriliş postası aldı. Tetikçi gazeteceleri Fatih Tezcan, Ersoy Dede, Hilal Kaplan gibi isimler aldı. Halkı soyanları, hırsızları, devlete yerleşmiş çeteleri belgeleri ile Uğur Mumcu çizgisinden sapmadan yazmaya devam edeceğim. Bugün ne olur bilmiyorum ancak ne olursa olsun PELİKAN çetesine teslim olmayın."

+++

AKP'li Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan 22 Şubat'ta yaptığı açıklamada "Libya'da birkaç tane şehidimiz" var, demiş, Erdoğan'ın açıklaması tepki çekmişti.

Murat Ağırel ve Yeniçağ Genel Yayın Yönetmeni Batuhan Çolak, Libya'da şehit olan bir albayın törensiz defnedildiğini ifade etmiş, her iki ismin de sosyal medya ve mail hesapları şüpheli şekilde ele geçirilmişti. 

Murat Ağırel, yaptığı açıklamada, "Bu basit bir hacklemenin çok ötesinde, illegal kamu gücünün de işe karıştığı bir operasyona benziyor. Sansürün çok yeni bir evresi" ifadelerini kullanmıştı.

Kaynak : www.istanbulgercegi.com - Dilfiraz Değerli

ÜYE YORUMLARI

Yorum Yap

Facebook Yorumları