loading
close
SON DAKİKALAR

Heybeliada'da yangın

Heybeliada'da yangın
Tarih: 12.07.2020 - 18:46
Kategori: Şehir

Orman Genel Müdürlüğü bu akşam üstü Heybeliada da 17,33!da başlayan yangına 3 dakika sonra müdahaleye başladıklarını ve yangını kontrol altına alma çalışmalarının sürdüğünü duyurdu. Orman Genel Müdürlüğü, Yangına 5 helikopter, 2 uçak ve arazöz ile müdahale ediliyor....

Heybeliada Çamlık mevkii Aşıklar yolunda henüz belirlenemeyen bir nedenle yangın çıktı. Yangına çok sayıda itfaiye ekibinin yanı sıra yangın söndürme helikopteri müdahale ediyor.

Çam Limanı tahliye edildi. Adalar Belediye Başkanı Erdem Gül, “Bir haftada 3. yangın. Dikkat etmiyoruz. Ateşle oynuyoruz resmen. Çok acı. Deneyimli herkes Heybeliada'ya gelsin. Acil” ifadelerini kullandı.

Geçen yıl da aynı bölgede yangın çıkmış ve 1 hektarlık alanda kızılçam ormanının zarar gördüğü açıklanmıştı.

Orman Genel Müdürlüğü'nden alınan bilgilere göre, saat 17.00 sıralarında Heyebeliada'da bir barakada yangın çıktı. Kısa sürede söndürülen yangının ardından tam tersi mevkiide Çamlık Aşıklar Yolu'nda henüz nedeni belirlenemeyen bir yangın daha çıktı. Yangına İstanbul Helikopter müdahale etti. Yine alınan bilgilere göre Bursa'dan ve çevre illerden 3 helikopter ve 2 yangın söndürme uçağı olay yerine sevk edildi.

VALİLİKTEN AÇIKLAMA

İstanbul Valiliği yaptığı açıklamada, "Adalar İlçemizde bugün saat 17.07'de Heybeliada Aşıklar Yolu mevkiindeki ormanlık alanda iki farklı noktada orman yangını çıkmıştır. Yangına Orman Bölge Müdürlüğü İtfaiye Teşkilatı, İBB İtfaiye ve Harp Okulu personel ve ekipmanları ile 2 adet helikopterle müdahale edilmektedir. Yangın söndürme çalışmalarına Tarım ve Orman Bakanlığımızca çevre illerden 3 helikopter ve 2 yangın söndürme uçağı sevk edilmiştir. Yangını söndürme çalışmaları devam etmekte olup, konuyla ilgili geniş çaplı soruşturma başlatılmıştır." denildi. 

Orman Genel Müdürlüğü; "#Heybeliada da 12.07.2020 tarihi saat 17:33’de başlayan  orman yangınına 3 dk sonra 17:36’da ilk müdahale yapılmış olup, yangını kontrol altına alma çalışmaları devam etmektedir. Dualarımız Ormanın Kahramanları için.

YANGINA SEVK EDİLEN EKİPLER
5 Helikopter
2 Uçak
1 Arazöz"

Kaynak : www.istanbulgercegi.com

ÜYE YORUMLARI

Yorum Yap

Facebook Yorumları