loading
close
SON DAKİKALAR

Karamollaoğlu: Berat Albayrak'ın maliyeti 100 milyar doları geçti

Karamollaoğlu: Berat Albayrak'ın maliyeti 100 milyar doları geçti
Tarih: 13.03.2019 - 17:35
Kategori: Siyaset

Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, sosyal medya hesabından ekonomi yönetimine yönelik eleştirilerde bulundu. Karamollaoğlu, "Erdoğan 'Ben Berat Bey'i çok seviyorum ille de Bakan yapacağım' diyorsa Berat Bey'e farklı bir bakanlık verebilir" ifadelerini kullandı.

Karamollaoğlu Twitter hesabından yaptığı paylaşımlarda ekonomi yönetimiyle ilgili iktidara eleştirilerde bulundu. Ekonomide son 10 yılın boşa gittiğini belirten Karamollaoğlu, "Berat Albayrak'ın maliyeti 100 milyar doları geçti" ifadelerini kullandı.

İşte Karamollaoğlu'nun paylaşımları:

2018 çeyreği itibariyle büyüme -3, yıllık %2.6 oldu. 2018 de kişi başı gelir 2008 seviyesine yani 9.632 dolara düştü. İşsizlik 4 milyona çıktı.

Yani bu demek oluyor ki son 10 yıl boşa gitti. Hazineden Sorumlu Bakan Sn. Berat Albayrak’ın ekonomiye maliyeti 100 milyar doları geçti.

Ekonomide sorunların çözülmesinin ilk adımı Ekonomiden Sorumlu Bakanın değiştirilmesidir. Sn. Erdoğan "ben Berat Bey'i çok seviyorum ille de Bakan yapacağım” diyorsa Berat Bey'e farklı bir bakanlık verebilir, mesela Aileden Sorumlu Devlet Bakanlığı gibi!

 

ÜYE YORUMLARI

Yorum Yap

Facebook Yorumları