loading
close
SON DAKİKALAR

Kılıçdaroğlu 6. kez 1251 rekor oy ile CHP Genel Başkanı seçildi

Kılıçdaroğlu 6. kez 1251 rekor oy ile CHP Genel Başkanı seçildi
Tarih: 25.07.2020 - 18:39
Kategori: Siyaset

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, CHP'nin 37. Olağan Kurultayı'nda 6. kez genel başkan seçildi.

CHP'nin 37. Olağan Kurultayı'nda genel başkan seçimi tamamlandı.

1356 delegenin olduğu CHP'de 1318 delege oy kullandı. 1251 oy geçerli sayılırken 67 de geçersiz oy kullanıldı.

6. kez genel başkan olan Kılıçdaroğlu bugüne kadarki en yüksek oyu aldı.

Kılıçdaroğlu'nun teşekkür konuşması şöyle:
"Cumhuriyetin 2. yüzyılına girerken bir beyannamenin altına imza attık. Buna imza atan her delege halkın umududur. Toplumun her kesimiyle birlikte hareket edeceğiz, dedik. 2023'te cumhuriyetimizi demokrasiyle taçlandıracağız dedik. En önemli devrimlerin altına CHP imza atmıştır. En geç 2023'te cumhuriyetimizi demokrasiyle taçlandıracağız. Zor bir görev üstendik. Kimseyi ötekileştirmeden, 83 milyonu kucaklayarak demokrasiyi, huzuru anlatarak yola çıkacağız.

Orta Doğu'yu barışla buluşturma sözü verdik. Sözümüz söz. Her türlü baskı gelebilir. Barıştan yana olmayanlar, toplumu kutuplaştırarak iktidarlarını korumak isteyenler bize baskı yapabilir, linç girişiminde bulunabilirler. Ne yaparlarsa yapsınlar inancımızdan vazgeçmeyeceğiz. İnancımızın özü 83 milyona hizmet etmektir. Verdiğiniz oya layık olmaya çalışacağım. 

Taahhütlerimizi dostlarımızla birlikte yapacağız. Kavga, ayrışma zamanı değil birlikte olma zamanıdır. Herkes bizim gibi düşünmeyebilir, her düşünceye saygı göstermek de görevimiz.

Ayrıştırmak, bölmek isteyenler koltuklarını korumak isteyenlerdir. Onlardan olmayacağız. Verdiğiniz oyun sorumluluğunun farkındayım. 

Pandemi bize ağaca, suya muhtaç olduğumuzu öğretti. Çocuklarımız güzel bir doğa bırakmak zorundayız. Bunu anayasamıza yazacağız Sorumluluğumuz sonraki kuşakların da hakkını korumaktan geçer. 

Hep birlikte çalışacağız. Demokrasiyi güçlendireceğiz, hepimiz kucaklaşacağız. Farklılıklarımızı zenginlik kabul edip bir yol inşa edeceğiz. Bu yol Gazi Mustafa Kemal'in gösterdiği çağdaşlığa ulaşma yoludur. 

Bütün delege arkadaşlarıma yürekten teşekkür ediyorum."

Kaynak : www.istanbulgercegi.com

ÜYE YORUMLARI

Yorum Yap

Facebook Yorumları