loading
close
SON DAKİKALAR

Kılıçdaroğlu'ndan 29 Ekim mesajı

Kılıçdaroğlu'ndan 29 Ekim mesajı
Tarih: 28.10.2018 - 16:57
Kategori: Siyaset

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu Cumhuriyet'in kuruluşunun 95. yıl dönümü dolayısıyla bir mesaj yayımladı. Kılıçdaroğlu "Bir avuç yol arkadaşıyla Samsun’a hareket eden Atatürk, Anadolu’nun bağımsızlığı ortak paydasında buluşturduğu milyonlarla, Cumhuriyetimizi kurmayı başarmıştır" dedi. ...

Cumhuriyet'in kuruluşunun 95. yıl dönümü dolayısıyla bir mesaj yayımlayan CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu tüm yurttaşlarının hiçbir ayrıma, ötekileştirmeye tabi tutulmaksızın yaşamasını; fikri, vicdanı, irfanı hür nesiller yetiştirilmesini ve tüm komşularıyla iyi ilişkiler içinde, çağdaş dünyanın saygın üyeliğini amaçlayan Cumhuriyetin, yaşanılan sorunlardan kurtulmak için yol gösterici olduğunu belirtti. 

Kılıçdaroğlu yurttaşların sorumluluğuna hatırlatarak "Üstünlerin hukuku yerine, hukukun üstünlüğünü; saray ve çevresi yerine halkın zenginleşmesini; rantiye sınıfı yerine üretenin kazanmasını; tek adam rejimi yerine demokratik, laik ve sosyal hukuk devletini savunan bizlerin sorumluluğu cumhuriyetimizi demokrasiyle taçlandırmaktır" ifadelerini kullandı. 

Kılıçdaroğlu Cumhuriyet'in  95. kuruluş yıl dönümü dolayısyla yayımladığı mesaj şöyle:

 "“Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün, “Kimsesizlerin kimsesi” olarak nitelendirdiği Türkiye Cumhuriyetimiz, bilimin hakiki yol göstericiliğini esas alan bir büyük medeniyet yürüyüşünü temsil eder.

Bu yürüyüşün talimatı, “Benim naciz vücudum birgün elbet toprak olacaktır, fakat Türkiye Cumhuriyeti ilelebet payidar kalacaktır. Ve Türk milleti emniyet ve saadetini sağlayan medeniyet yolunda, tereddütsüz yürümeye devam edecektir” diyen Mustafa Kemal Atatürk’ten alınmıştır.

Tüm yurttaşlarının hiçbir ayrıma, ötekileştirmeye tabi tutulmaksızın yaşamasını; fikri, vicdanı, irfanı hür nesiller yetiştirilmesini ve tüm komşularıyla iyi ilişkiler içinde, çağdaş dünyanın saygın üyeliğini amaçlayan Cumhuriyetimizin, ilelebet payidar kalacağına duyduğumuz inanç, yaşadığımız sorunlardan kurtulmamız açısından yol göstericidir.

Üstünlerin hukuku yerine, hukukun üstünlüğünü; saray ve çevresi yerine halkın zenginleşmesini; rantiye sınıfı yerine üretenin kazanmasını; tek adam rejimi yerine demokratik, laik ve sosyal hukuk devletini savunan bizlerin sorumluluğu cumhuriyetimizi demokrasiyle taçlandırmaktır. Unutulmamalıdır ki 16 Mayıs 1919’da bir avuç yol arkadaşıyla İstanbul’dan Samsun’a hareket eden Mustafa Kemal Atatürk, Anadolu’nun özgürlüğü ve bağımsızlığı ortak paydasında buluşturduğu milyonlarla, Kurtuluş Savaşı’nı zafere ulaştırmayı ve Cumhuriyetimizi kurmayı başarmıştır.

Bu duygu ve düşüncelerle 95. yaşını kutladığımız Cumhuriyetimizin kurucusu Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ü ve yol arkadaşlarını rahmetle anıyorum. Tüm şehitlerimize Allah’tan rahmet diliyor, gazilerimize şükranlarımı sunuyorum, tüm yurttaşlarımızın Cumhuriyet Bayramı’nı kutluyorum. Yaşasın Cumhuriyet!”

 

 

Kaynak : Vişne Haber Ajansı-www.istanbulgercegi.com

ÜYE YORUMLARI

Mehmet dağ

Eyyy CHP Bu gün tüm köylülerin traktörleri ATATÜRK posteri ile köy meydanına gelmelilerdi. Öğretmen ATATÜRK kıravatıyla, öğrenci ATATÜRK’lü sırt çantasıyla, sendikacı üniformasıyla, sağlıkçılar,avukatlar,mühendisler. Sivil toplum örgütlerin nerede? Halk’la birlikte kutlamıyorsun! Neden? Dört duvar arasına sıkıştırıyorsunuz. Neden ülkenin geneline yaymıyorsunuz ?

29.10.2018, 18:27
cahıt

senın bu konularda konusmaya hakkın yok dersımlı kemal. sen hendekcılerınle ılıcakların altan kardeslerınle bası kapalı bacıalrtınla ımamlarınla 1922 lerın chp sı mı olacagız 1930 chp sı degılız dıyen lerle cumhurıyetı kuran partının basına alyık degılsın.

29.10.2018, 11:09
Yorum Yap

Facebook Yorumları