loading
close
SON DAKİKALAR

Kılıçdaroğlu'ndan çoklu baro açıklaması: Düzenlemenin Resmi Gazete'de yayınlandığı gün Anayasa Mahkemesi'ne başvuracağız

Kılıçdaroğlu'ndan çoklu baro açıklaması: Düzenlemenin Resmi Gazete'de yayınlandığı gün Anayasa Mahkemesi'ne başvuracağız
Tarih: 09.07.2020 - 17:37
Kategori: Siyaset

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, CHP'li büyükşehir belediye başkanlarıyla toplantı gerçekleştirdi.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, CHP'li 11 büyükşehir belediye başkanıyla toplantıda bir araya geli. Başkanlarla gündemi değerlendiren Kılıçdaroğlu, toplantı sonrasında gazetecilere açıklama yaptı.

Kılıçdaroğlu'nun açıklamaları şöyle:
"11 belediye başkanımızla güzel bir toplantı gerçekleştirdik. Gerçekten CHP belediye başkanları bir tarih yazdı. Hiçbir ayrım yapmadan, bulunduğu, çalıştığı, yönettiği beldede her vatandaşa ulaştı, yardım getirdi. Türkiye'de yeni bir anlayışın yerel yönetimlerde egemen olmasını sağladı. Bu anlayışı yerleştirdikleri için, ahlaki anlayış aynı zamanda bütün belediye başkanlarına teşekkür ederim. Maske, dezenfektan, maddi yardım, ailelere yardım konusunda bütün katkıyı verdiler. En küçük beldeden, büyükşehir belediye başkanlarımıza kadar özveriyle çalıştılar. Belediye çalışanlarına da yürekten teşekkür ederim. Sorunlar var, aşılması gerekiyor. Hiçbir belediye başkanımız önüne çıkartılan engelden ötürü şikayet etmedim.

Belediye başkanı arkadaşlarımıza 'koşullar ne olursa olsun var olan sorunu çözeceksiniz' dedim. Ve onlar da ellerinden geleni yaptılar. Birlikte düşünceler ifade edildi, sonuçta yeni yol ve yöntemler değerlendirildi. Pandemi süreci dolayısıyla yaptıkları harcamalar dolayısıyla belli düşüşler var ama bunlar kesinlikle vatandaşa yansıtılmayacak. Son derece mutluyum, yeni bir anlayış, temiz bir anlayış, ahlaklı ve ayrım yapmayan bir siyaset, bunları topluma anlattılar, dolayısıyla mutluyuz. Düzenlemenin Resmi Gazete'de yayınlandığı gün Anayasa Mahkemesi'ne başvuracağız. Çoklu baro üniter yapının kalbine sokulan hançerdir. Bunu yasallaştıranların, yasalaştırması için el kaldıranların tarihsel sorumluluğu vardır. İşgal kuvvetleri de çoklu baro istemişlerdi.

Bir ilde iki vali olursa, bir ilçede iki kaymakam, iki mal müdürü olursa orada sorun olur. Çoklu baro uygulamasından vazgeçilmeli. Vicdanı olan herkesin oylama sırasında reddetmesi lazımdır."

Kılıçdaroğlu, Ekrem İmamoğlu'nun Can Akın Çağlar'ın İBB Genel Sekreterliğine getirmesiyle ilgili soruyu şöyle yanıtladı:
"Belediye başkanımız çalışıyor, üretiyor, günün 24 saat üretiyor. Bütün belediye başkanlarımızla gurur duyduğumuz gibi Ekrem Bey'le de gurur duyuyoruz."

ÜYE YORUMLARI

Yorum Yap

Facebook Yorumları