loading
close
SON DAKİKALAR

Serbest bırakılan Murat Ağırel: Ankara’daki dostlarım bugün kitap fuarında olacağım. Daha yeni başlıyoruz

Serbest bırakılan Murat Ağırel: Ankara’daki dostlarım bugün kitap fuarında olacağım. Daha yeni başlıyoruz
Tarih: 07.03.2020 - 08:20
Kategori: Medya

Serbest bırakılan Murat Ağırel: Gerçeğin peşindeki gazeteciler olarak korkmuyoruz, susmayacağız! Bahsettiğim kirli,karanlık yapılar ile mücadele etmeye devam edeceğiz. Barışlar özgür kalana,çeteler yok olana kadar daha çok çalışacağız. Bugün Ankara'da kitap fuarında olacağım. Daha yeni başlıyoruz...

Yeniçağ yazarı Murat Ağırel şüpheli sıfatıyla ifade vermeye çağrıldığını duyurmuş ifadesi sonrası tutuklama talebiyle mahkemeye sevk edildi. Yurtdışı çıkış yasağı ve haftada iki gün karakola imza verme şartıyla serbest bırakıldı. 

Serbest bırakılan Murat Ağırel yaptığı açıklamada:

"Oda Tv’deki arkadaşlar haksız ve hukuksuz olarak içerdeyken benim sevinmem söz konusu olamaz. Ama onlar adına da mücadele edeceğiz. Daha çok bu operasyonu anlatacağız. Kanunsuzların, hukuksuzların ve çetelerin peşinde olmaya devam edeceğiz.

Gerçeğin peşindeki gazeteciler olarak korkmuyoruz, susmayacağız! Bahsettiğim kirli,karanlık yapılar ile mücadele etmeye devam edeceğiz

Barışlar özgür kalana,çeteler yok olana kadar daha çok çalışacağız

Ankara’daki dostlarım bugün Kitap Fuarında olacağım

Daha yeni başlıyoruz...

Herkese verdiği destek için çok çok teşekkür ederim. Var olasınız.." dedi..

Ne Olmuştu?

Gazeteci Murat Ağırel, sosyal medya hesabından ifadeye çağrıldığını açıkladı. Ağırel, "Cumhuriyet Başsavcı vekili aradı. Şüpheli sıfatı ile saat 14:30 da ifade vermeye gideceğim" diye yazmıştı.

Murat Ağırel ve Yeniçağ Genel Yayın Yönetmeni Batuhan Çolak, Libya'da şehit olan bir albayın törensiz defnedildiğini ifade etmiş, her iki ismin de sosyal medya ve mail hesapları şüpheli şekilde ele geçirilmişti. 

Murat Ağırel, yaptığı açıklamada, "Bu basit bir hacklemenin çok ötesinde, illegal kamu gücünün de işe karıştığı bir operasyona benziyor. Sansürün çok yeni bir evresi" ifadelerini kullanmıştı.

Sosyal medya hesabından açıklamalar yapan Ağırel, kendisini 'Pelikan çetesinin' hedef gösterdiğini yazmıştı.

Ağırel'in paylaşımları şöyle:

"Sonda söyleyeceğimi başta söyleyeyim. Ben Mustafa Kemal Atatürk’ün devrimlerini en kılcal damarlarına kadar nakş etmiş Kemalist Türk genciyim. Devrim düşmanlarından, din maskeli bezirganlardan ,yoksul halkın parasını yağmalayanlardan, PELİKAN çetesinden korkmuyorum. Bizden devlet düşmanı çıkaramazlar. Yaratmaya çalıştıkları algı ‘’MİT mensuplarını ifşa ettiler’’ söylemi. İnanmayın... Ben bu hesaptan Cumhurbaşkanı’nın ‘’birkaç şehit’’ söyleminden sonra şehitlerimizin fotoğrafını paylaştım ve rahmet diledim. 

Paylaştığım fotoğrafları şehitlerin arkadaşlarının sosyal medya hesaplarında ve Abdullah Ağar’ın tweet paylaşımından aldım.


(Murat Ağırel'in Abdullah Ağar ve sosyal medya hesaplarından paylaştığı görseller) 

Odatv haberinden sonra Yeniçağ ve beni önce PELİKAN ın resmi hesabı Yek Vucud hesabı hedef göstermiş ardından Fatih Tezcan denen Atatürk ve Cumhuriyet düşmanı, tetikçi gazeteci Ersoy Dede, PKK sever Fetöcü Hilal Kaplan, İBB den 3 milyon TL reklam aldığını açıkladığım ve Cumhuriyet gazetesine bomba atalım diyen AKİT TV, Diriliş Postası gibi PELİKAN çetesinin tetikçileri hedef gösterdi. Bu yukarıda saydığım isimleri ve kirli ağlarını kitabım SARMAL da isim isim yazdım. Tekrar yazıyorum.

Korkmuyorum. Cumhuriyet düşmanlarından, Atatürk düşmanlarından korkmuyorum.

Dünün FETÖ gazetelerinin ve yayın organlarının yerini Sabah, A haber, akit, yenişafak, diriliş postası aldı. Tetikçi gazeteceleri Fatih Tezcan, Ersoy Dede, Hilal Kaplan gibi isimler aldı. Halkı soyanları, hırsızları, devlete yerleşmiş çeteleri belgeleri ile Uğur Mumcu çizgisinden sapmadan yazmaya devam edeceğim. Bugün ne olur bilmiyorum ancak ne olursa olsun PELİKAN çetesine teslim olmayın."

Kaynak : www.istanbulgercegi.com - Dilfiraz Değerli

ÜYE YORUMLARI

Yorum Yap

Facebook Yorumları