loading
close
SON DAKİKALAR

Suna Kıraç'ın cenaze töreni ne zaman olacak belli oldu

Suna Kıraç'ın cenaze töreni ne zaman olacak belli oldu
Tarih: 15.09.2020 - 18:55
Kategori: Sağlık, Yaşam

Vehbi Koç'un kızı Koç Holding Yönetim Kurulu Başkan vekili Suna Kıraç hayatını kaybetti. Cenaze töreni nedeniyle Koç Holdingden açıklama geldi.

Koç Holding'den Suna Kıraç'ın cenaze töreni ile ilgili bilgi paylaşıldı. Suna Kıraç'ın Cenaze töreni 16 Eylül Çarşamba günü yapılacak. İlk tören saat 10:30’da Koç Holding’de düzenlenecek. Suna Kıraç için cenaze namazı saat 12:00’de Altunizade’deki Marmara Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Tatbikat Camii’nde kılınacak. Suna Kıraç cenaze namazı sonrası Zincirlikuyu Mezarlığı’ndaki Aile Kabristanı’na defnedilecek. Ayrıca holdingden yapılan açıklamada şu bilgilere yer verildi: "Cenaze merasiminde ve törende pandemi kurallarına riayet edilecek olup, katılımcı kapasitesi sınırlı tutulacaktır" denildi.

Daha önce Koç Holding'den yapılan açıklamada Suna Kıraç'ın ölüm haberi verilmişti.

Yapılan açıklama şöyle idi:
"Cumhuriyetimizin değerleriyle yetişmiş, gerek iş gerekse toplumsal hayatta başardıklarıyla Ülkemizin sanayi, eğitim, kültür ve sanat alanlarında gelişmesine önemli katkılar sunan, Topluluğumuzun kuruluş yıllarından 2010’a kadar çeşitli liderlik görevleri üstlenen, Koç Üniversitesi, Koç Okulu ve Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı’nın kuruluşuna öncülük eden Sayın Suna Kıraç’ı kaybetmenin büyük üzüntüsü içindeyiz.

​Sayın Suna Kıraç’ı emanet ettiği değerlere bağlı kalarak, ilham veren, vizyoner ve öncü kişiliği ile her zaman hatırlayacağız ve unutmayacağız.

​Acımız çok derin. Başımız sağ olsun."

SUNA KIRAÇ KİMDİR?

Suna Kıraç (3 Haziran 1941, Ankara), Vehbi Koç'un kızı ve Koç Holding Yönetim Kurulu başkan vekilidir.

Arnavutköy Amerikan Kız Koleji'ni ve ardından da Boğaziçi Üniversitesi Bankacılık ve Finansman bölümünü bitirdi.

Suna Kıraç, 1999'da, üstün yöneticilik ve liderlik vasıfları ile Koç Holding'e, iş dünyasına ve Türk çocuklarının eğitimine katkılarından dolayı London Business School tarafından "Onur Üyeliği"ne layık görülmüştür. 9 yıldır ALS (Amyotrophic Lateral Sclerosis) adı verilen hastalıkla mücadele eden ve çevresiyle sadece gözleriyle iletişim kurabilen Suna Kıraç, eşi İnan Kıraç'la birlikte kurdukları Pera Müzesi ve 1 Mart 2007'de hizmete sundukları İstanbul Araştırmaları Enstitüsü ile ülkesine hizmet yatırımlarını sürdürmektedir. İstanbul'a dünya çapında bir oditoryum ve kültür merkezi kazandırmak amacıyla çalışmalarını sürdüren Suna Kıraç'ın 2006 yılında yayımlanan,tüm geliri TEGV'na bağışlanan ve editörlüğünü Rıdvan Akar'ın yaptığı Ömrümden Uzun İdeallerim Var adlı kitabı 100.000'in üstünde sattı ve yılın en çok satan kitaplarından biri oldu.

SUNA KIRAÇ'IN SERVETİ

Suna Kıraç, Forbes Türkiye'nin 2017'de hazırladığı “En Zengin 100 Türk” listesinde 2 milyar dolarlık servetiyle 8. sırada yer almaktadır.

ÖDÜLLER

1997 T.C. Bakanlar Kurulu'nun 23 Eylül 1997 tarihli kararı ile Türkiye'de eğitim, sağlık ve sosyal hizmet alanlarında yaptıkları katkılar dolayısıyla 27 Ekim 1997 günü T.C. Cumhurbaşkanı Süleyman Demirel tarafından "Devlet Üstün Hizmet Madalyası" ile ödüllendirildi. 2009 İnan Kıraç'la beraber Pera Müzesi ve İstanbul Araştırmaları Enstitüsü katkılarıyla İstanbul Turizm Onur Ödülünü aldı.

Kaynak : www.istanbulgercegi.com - Dilfiraz Değerli

ÜYE YORUMLARI

Yorum Yap

Facebook Yorumları