loading
close
SON DAKİKALAR

Trump, Beyaz Saray önünde protestolar sürerken elinde İncil'le yürüdü, piskopostan tepki geldi: 'Başkan İncil’i kullandı'

Trump, Beyaz Saray önünde protestolar sürerken elinde İncil'le yürüdü, piskopostan tepki geldi: 'Başkan İncil’i kullandı'
Tarih: 02.06.2020 - 11:59
Kategori: Dünya

Konut, taşıt, turizm ve ihtiyaç kredisi kampanyasına Ziraat Katılım ve Vakıf Katılım bankaları da dahil oldu.

Amerika Birleşik Devletleri (ABD) Başkanı Donald Trump’ın Beyaz Saray önündeki protestolar sürerken elinde tuttuğu İncil ile St. Johns Kilisesi'ne yürümesine Piskopos Mariann Edgar Budde, 'çileden çıktım' sözleriyle tepki gösterdi.

Kamuoyunda da tartışmalara yol açan hareketi kınayan Piskopos, CNN’e yaptığı açıklamada, "Açık olayım; Başkan İncil’i kullandı. Yahudi-Hıristiyan geleneğinin en kutsal metni, ayrıca benim piskoposluğumun kiliselerinden birini, iznim olmadan İsa'nın öğretilerine ve kiliselerimizin temelini oluşturan her şeye karşıt bir mesaj için zemin olarak kullandı" şeklinde konuştu.

'Kiliseyi İsa'nın öğretilerine karşıt bir mesaj için zemin olarak kullandı'
Piskopos Mariann Edgar Budde ayrıca Trump’ın St. Johns Kilisesi'ne gitmek için yürüyeceği yoldaki göstericilerin polisin sert müdahalesi ile dağıtılmasına da çok öfkelendiğini söyleyerek, 'çileden çıktım' ifadesini kullandı.

Trump, Beyaz Saray'ın bahçesinde protestolara ilişkin açıklamalarda bulunduktan sonra yerleşkeden çıkarak Beyaz Saray'ın yakınındaki, geçtiğimiz gün protestolarda kundaklanmaya çalışılan St. Johns Kilisesi'ne elinde tuttuğu İncil ile yürüdü.

Kilisenin önünde kısa bir süre duran ve içeri girmeyen Trump, geniş güvenlik önlemleri altında Beyaz Saray'a döndü.

Amerika Birleşik Devletleri'nin (ABD) Minneapolis kentinde Siyahi George Floyd'un polis şiddeti sonucu yaşamını yitirmesine karşı başlayan ve şiddet eylemlerine dönüşen protestolar nedeniyle 40'tan fazla şehirde sokağa çıkma yasağı ilan edildi.

 
 
Kaynak : euronews.com

ÜYE YORUMLARI

Yorum Yap

Facebook Yorumları