loading
close
SON DAKİKALAR

Bu sistem değişmeli

Turgut Ünlü
Tarih: 09.11.2018
Kaynak: Turgut Ünlü

Turgut Ünlü: 2019 bütçesinden de millete bir şey çıkmayacak. Bütçede kamu yatırımlarından %36.4 kesinti yapılacak böylece yatırımlar duracak, 6.3 milyona çıkan işsiz sayımız daha da artacak, enflasyon iyice tırmanacak.

Millet fakr-u zaruret içinde…
32 milyon borçlu var.
3.2 milyon kişi takipte.
Tüketici Hakları Derneğine göre 16 milyon kişi aç yatıyor, 42 milyon da yeterli gıdayı alamıyor.
Milletin %86.4 ü son bir yıl içinde tasarruf yapamıyor.
Oysa milyonerlerimizin serveti 1 trilyona dayandı.
Finans kapitalin Babil kuleleri bankalar kârlarını arttırıyor.
2019 bütçesinden de millete bir şey çıkmayacak. Bütçede kamu yatırımlarından %36.4 kesinti yapılacak böylece yatırımlar duracak, 6.3 milyona çıkan işsiz sayımız daha da artacak, enflasyon iyice tırmanacak.
Bütçemiz 9 ayda 56.7 milyar açık verdi; görülüyor ki 2016 da bütçe ve dış ticaret açıkları daha da artacak. Konkordato ilanları özel okullara, kişilere kadar vardı. Örtülüden harcama da 1.3 milyarı aştı.
Türkiye tarihinde yapılan toplam 69.9 milyar dolarlık özelleştirmenin 61.7 milyar doları AKP döneminde gerçekleşmesine rağmen her alandaki delik giderek büyüyor.
Köprü ve otoyollar da satış listesinde.
Sistem, milletin vekillerini koruyor, meclis harcamaları hesapsızca yapılıyor. Vekiller için TBMM’de 1.855.000 lira düzenlemeler yapılıyor, turkuaz halılara 1.3 milyon harcanıyor meclis envanterinde milyonluk araçlar var. Siyaset her açıdan paralı hale geldi bu haliyle millet siyasetten de uzaklaşır hale geldi.
Belediyeler bir başka israf ve yolsuzluk kapısı. AKP'li belediyeler Ankara’dan başlayarak şehir girişlerine hiçbir getirisi olmayan kapılar yaptırıyor. Pahalı mobilyalar, yüksek maaşlı danışmanlar…
Sayıştay raporu da gösterdi ki başta İstanbul Belediyesi olmak üzere belediyeler trilyonluk yolsuzluklar yapmışlar ve yapmaya da devam ediyorlar. Hasılı sistem tıkanmış durumda.
BU SİSTEM DEĞİŞMELİ…

ÜYE YORUMLARI

Yorum Yap

Facebook Yorumları