loading
close
SON DAKİKALAR

Evren ve Şahinkaya gerçek ve tek suçlular mı?

Turgut Ünlü
Tarih: 29.11.2012

Turgut Ünlü yazıyor, ''İki yaşlı ve bunağın ifadelerini alarak 12 Eylül'le hesaplaşılacağı yalanını bize kimse yutturamaz...''

• Yazı başlığına bakınca “ 12 Eylül faşist darbecileri suçsuz mu yoksa” gibi yargıya kesinlikle ama kesinlikle varılmamalıdır.

• Bu kişiler maşadır. Asıl sorgulanması gereken; Ülkemizi 12 Eylül koşullarına getiren, kitlesel katliamlar yaptıran, etnik ve dinsel ayrışmalar , düşmanlıklar, ölümler yaratan, ülke ekonomisiyle halkın aleyhine spekülatif oyunlar oynayan, emeğin örgütlenmesine tahammül göstermeyen Emperyalist- kapitalist sistemdir.

• 12 Eylül'den önce büyük kentlerimizde sıkıyönetimi kim/ kimler ilan etmiştir?

• 12 Eylül'den önce “24 Ocak Kararları”nı kimler uygulamaya koymuştur?

• 12 Eylül'den sonra; kimler iktidara gelmiş, 12 Eylül'ün yarattığı faşizan ortamdan kimler yararlanmış, ülkenin 60 yıllık 
birikimlerini finans- kapital ve tefeci bezirgan ittifakına kimler sunmuş ve her türlü örgütlenmenin önüne geçerek, toplumumuzu depolizasyona sokup büyük bir kırılmayı kimler yaratmış … vb… vb. ise yargılanması ve sorgulanması gereken onlardır.

• İki yaşlı ve bunağın hastanedeki yataklarından ifadelerini alarak 12 Eylül'le hesaplaşılacağı yalanını bize kimse yutturamaz.

• 12 Eylül'de insanlık dışı işkencelere maruz kalan, direnen tüm yurtseverler işini, aşını, evini, barkını, ailesini kaybedenler, sağlığını yitirenler, sakatlananlar, işkencehanelerde ser verip sır vermeyenler selam olsun sizlere…

12 Eylül'ün gerçek yaratıcısı olan Sistem’e ve onun işbirlikçi uşaklarına hesap sormak hesaplaşmak yalnız ve yalnız sizin bizim hakkımızdır.

12 Eylül'den nemalanan, 12 Eylül çocuklarının değil.

Turgut Ünlü

ÜYE YORUMLARI

Yorum Yap

Facebook Yorumları