loading
close
SON DAKİKALAR

Okulların güvenliği

Turgut Ünlü
Tarih: 01.10.2019
Kaynak: Vişne Haber Ajansı

Turgut Ünlü: Şimdi de, devlete ait okulların güvenliğini yine parasını İşsizlik Sigortası Fonu’nun ödeyeceği güvenlik elemanları sağlayacakmış.

Eskiden ”okul güvenliği ”diye bir mesele yoktu.Temizlik de güvenlik de devletin elemanlarınca yerine getirilirdi. Aslında daha da eskiden herkes bu görevi birlikte yürütürdü. Pahalı devlet anlayışı, insanları üretimden koparış,özelleştirme melaneti her alanda büyük sorunlar oluşturdu. Devlet kapısı “garanti”. ”yan gel yat”. “üretme”, “hiçbir şeye bulaşma”…. anlayış ve uygulamalarına dönüştü. “Sistem” doğası gereği işsizliği beraberinde getirince yaşamın her alanında abukluklar oluştu.

Okullarımıza gelelim… Bu işler önce Okul Aile Birlikleri, Okul Koruma Dernekleri’ne yıkıldı. Buralarda birçok sorun oluştu, oluşuyor. Şimdi de, devlete ait okulların güvenliğini yine parasını İşsizlik Sigortası Fonu’nun ödeyeceği güvenlik elemanları sağlayacakmış.

Geçici diye başlatılan uygulamanın süresi de iki yıl uzatılmış. Devlete ait okulların güvenliğini düzenli iş bulamayan işsizlerarasından seçilecek elemanlar sağlayacakmış. Durum İŞKUR’un “Aktif İşgücü Hizmetleri Yönetmeliği” ne eklenmiş. Buna göre,”Toplum Yararına Program” projesi düzenleyebilecek “hizmet sağlayıcıları” kamu kurum ve kuruluşları ve STK’lar olarak belirlenmiş .MEB hep böyle yapıyor. İşbirliklerini STK görünümlü dini vakıf, cemiyet derneklerle yapıyor. Çocuklarımızın, okullarımızın güvenliğini” bunlar sağlayacak(mış)” Heyhat…Ne günlere kaldık… “Milli eğitim işleri iyi güzel amma ille şu mektepler olmasa”

ÜYE YORUMLARI

Yorum Yap

Facebook Yorumları