loading
close
SON DAKİKALAR

TÜKODER Başkanlar Kurulu Toplantısı

Turgut Ünlü
Tarih: 17.02.2013

Turgut Ünlü, ''Toplantıyı izlerken Sevgili dostum, TÜKODER’in efsanevi genel başkanı Mehmet Sevim gözlerimin önüne geldi''.

Ülkemizin en büyük ve en etkin Tüketici örgütü olan 23 yaşındaki TÜKODER’in Başkanlar Kurulu toplantısı 9 - 10 Şubat 2013 tarihlerinde İstanbul- Kadıköy’de yapıldı. 

Dönemin ilk Başkanlar Kurulu toplantısının açılış konuşmasını, toplantıya ev sahipliği yapan İstanbul Şube Başkanı Kazım Özgenç yaptı. Özetle;

“Tüketicilerin yaşamını zorlaştırıp zehir eden; 1. Devletin ayıplı mal hizmetleri 2. Kârdan başka düşüncesi olmayan, her şeyi yok etmekte sınır tanımayan, tekelci sermaye sistemi uygulamalarıdır… 

Bunlara karşın halkımızda görülen olumlu tepkiler , hak arama mücadelesi umudumuzu artırıyor. Bize düşen görev de bunları yüksekte tutmak, bu mücadelede aktifçe yer almaktır.” diyen K.Özgenç’in konuşmasından sonra kürsüye gelen TÜKODER Genel Başkanı Av. Şükran Eroğlu;

“…..Her gün yeni bir hak ve hukuk ihlali ile karşı karşı kalıyor, tek adam iktidarının yükünün altında eziliyoruz… Susmadan, bıkmadan, durmadan ve yorulmadan yola devam etmemiz, kitlelerin sesi olmamız gerekiyor…Ayşe Akman ve Mehmet Sevim’in bıraktıkları yerden aynı yola devam ettik, edeceğiz’’ dedi.

Yığınsal bir katılım olduğu toplantıda Tüketici Yasası, Tüketici Yasa Taslağı, değişiklik yapılan yasal maddeler üzerinde uzun uzun tartışıldı.

Toplantıyı izlerken Sevgili dostum, TÜKODER’in efsanevi genel başkanı Mehmet Sevim gözlerimin önüne geldi. Tüm enerjisini, zamanını, maddiyatını TÜKODER’le bütünleştirmişti. Ne yazık ki 11 Şubat 2005’te aramızdan ayrıldı. Onun inançlı, kararlı, yılmaz mücadelesi önünde bir yol arkadaşı olarak eğiliyorum.

TÜKODER Genel Başkanını , tüm yöneticileri zorlu mücadelelerinde verdikleri emeklerinden ve Mehmet Sevim Başkana gösterdikleri vefa örneğinden dolayı kutluyoruz.

Turgut Ünlü

ÜYE YORUMLARI

Yorum Yap

Facebook Yorumları