loading
close
SON DAKİKALAR

Yeni Akit yazarından Bekir Coşkun’a büyük terbiyesizlik

Yeni Akit yazarından Bekir Coşkun’a büyük terbiyesizlik
Tarih: 22.10.2020 - 17:03
Kategori: Medya

Yeniakit yazarı Rasim Bolbol, geçtiğimiz Pazar günü vefat eden Sözcü gazetesi yazarı Bekir Coşkun'u hedef aldı. Bol bol yazısında; ‘Millete 'g.t kılı' diyen Bekir’e pamuğu tıkadılar’ başlığını kullandı.

Sürekli provokatif yayınlarıyla gündeme gelen gerici Yeni Akit'te bu kez  Bekir Coşkun hakkında tepki çeken bir yazı kaleme alındı. Yeni Akit yazarı Rasim Bolbol'un yazdığı yazıda çirkin ifadelerle Bekir Coşkun hedef alındı. ‘Millete “g.t kılı” diyen Bekir’e pamuğu tıkadılar’ başlığı kullanılan Bolbol yazısında "Hayatı boyunca hep ezan ve sela düşmanlığı yaptı. Ama kaderin cilvesine bakın ki, son yolculuğuna ezan ve sela ile uğurlandı. Gördünüz, 28 Eylül 2016 tarihli Sözcü’de 'İmamları görünce kaçasım geliyor' diye yazan Bekir Coşkun, ne kadar çabalasa da en nihayetinde bir imamın eline düştü. Halbuki ona göre 'son derece gereksiz' bir görev ifa ediyordu imamlar." ifadesini kullandı. 

Bolbol'un tepki çeken yazısında şu ifadeler yer aldı:

"Bir defasında, 'Yıllardır bana ‘Ölünce musalla taşına uzandığında nasılsa bir imamın eline düşeceksin…’ diye notlar atılıyor' itirafında bulunan Bekir, sanki hiç musalla taşına uzanmayacakmış gibi bir ömür tüketti. İslam düşmanlığıyla doğup, İslam düşmanlığıyla öldü yani sizin anlayacağınız. O, Mustafa Kemal’e peygamber, Nutuk’a kutsal kitap, Anıtkabir’e Kâbe muamelesi yapıp kendi “din”ini doyasıya yaşadı, ama bu toplumun kâhir ekseriyetinin dini olan İslam’a sürekli dil uzattı. Okullarda imam yetişmesini “çağdaş eğitimin canını almak” şeklinde tanımlarken, nedense kendi canının hiç alınmayacağı yanılgısına kapıldı.

Malum, kendisine 'İslam’a ve Müslümanlara niçin hakaret ediyorsun? Yaptığın gazetecilik falan değil, tetikçilik' eleştirileri getirilmesini de hiç mi hiç umursamadı Bekir Coşkun. O, maşeri vicdana hep kulak tıkadı. Elbette bu kulak tıkamalar, gassalın kendisine pamuğu tıkamasına engel olamadı."

Kaynak : www.istanbulgercegi.com

ÜYE YORUMLARI

Yorum Yap

Facebook Yorumları