loading
close
SON DAKİKALAR

AKP'li Turan: Milletvekilliğinin düşürülmesi usuli bir işlem

AKP'li Turan: Milletvekilliğinin düşürülmesi usuli bir işlem
Tarih: 04.06.2020 - 17:58
Kategori: Siyaset

AKP Grup Başkanvekili Bülent Turan, 3 ismin vekilliğinin TBMM Genel Kurulu'nda düşürülmesine ilişkin açıklama yaptı.

AKP Grup Başkanvekili Bülent Turan, CHP İstanbul Milletvekili Enis Berberoğlu ile HDP Diyarbakır Milletvekili Musa Farisoğlulları ve Hakkari Milletvekili Leyla Güven'in vekilliklerinin düşürülmesine ilişkin sosyal medya hesabından açıklama yaptı.

Turan, "Milletvekilliğinin düşürülmesi usuli bir işlemdir" dedi. Turan, "Bu süreç 26. dönemde HDP ve CHP'nin çok ağır ithamlarla “kaldırın dokunulmazlıkları” şeklindeki talebiyle dokunulmazlıkların kaldırılmasıyla başlayan bir süreçtir. Yani "dokunulur" vekilliği icat edenler, bugün bu görüntüyü yaşayanlar" ifadelerini kullandı.
Turan'ın açıklamaları şöyle:
"Meclis'te gerginliğe sebep olan milletvekilliğinin düşürülmesi usuli bir işlemdir. Konu Meclis'in takdirinde değildir. Silahlı terör örgütüne üye olmak, devlet sırrını açıklamak vs suçlarından kesinleşen yargı kararlarının sadece Mecliste okunmasına ilişkin yapılan bir işlemdir. Ayrıca esas olan dokunulmazlıktır. Ancak, bu süreç 26.dönemde HDP ve CHP'nin çok ağır ithamlarla “kaldırın dokunulmazlıkları” şeklindeki talebiyle dokunulmazlıkların kaldırılmasıyla başlayan bir süreçtir. Yani "dokunulur" vekilliği icat edenler, bugün bu görüntüyü yaşayanlar."

Kaynak : www.istanbulgercegi.com

ÜYE YORUMLARI

Yorum Yap

Facebook Yorumları