loading
close
SON DAKİKALAR

Çavuşoğlu: Koronavirüsle mücadelede en başarılı ülkelerden biriyiz

Çavuşoğlu: Koronavirüsle mücadelede en başarılı ülkelerden biriyiz
Tarih: 05.07.2020 - 12:39
Kategori: Siyaset

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, koronavirüsle mücadeleyle ilgili Aldığımız tedbirler sayesinde koronayla (yeni tip koronavirüs) mücadelede en başarılı ülkelerden biri olduk. Dünyada en iyi sağlık sistemine ve altyapısına sahip ülkelerden biriyiz" dedi.

Çavuşoğlu'nun açıklamaları şöyle:
"Türkiye'nin aldığı tedbirler sayesinde Covid-19 ile mücadelede en başarılı ülkelerden biri oldu. Türkiye en iyi sağlık sistemine ve altyapısına sahip ülkelerden birisi. Bugün itibarıyla 137 ülkeye tıbbi yardım gönderdik ve göndermeye devam edeceğiz. Rakamların arttığı ülkelere ilave yardımlar gönderiyoruz.

Türkiye Cumhuriyeti tarihinin en büyük tahliye operasyonunu son derece başarılı gerçekleştirdik, 130 ülkeden 90 binden fazla vatandaşımızı ülkemize getirdik.

Bu süreçte 90 ülke, Türkiye'deki vatandaşlarını tahliye etmek istedi. Bu ülkelerin 230 bin vatandaşının tahliye edilmesine katkı sağladık, birlikte koordine ettik.

(AB'nin seyahat kısıtlaması kararı) Bu kriterler ortaya konulduğunda Türkiye'ye haksızlık edildiğini, bazı ülkelerin siyasi ilişkileri iyi olduğu için o ülkelerde rakamlar iyi olmadığı halde jest yapıldığını görüyoruz. Oysa yanlış bir jest. Yani kendi vatandaşının sağlığını riske ederek, başka ülkelere şartları iyi olmadığı halde jest yaparsanız ve şartları iyi olan Türkiye'yi görmezden gelirseniz, o zaman kendi vatandaşınız da kendi basınınız da isyan eder."

ÜYE YORUMLARI

Yorum Yap

Facebook Yorumları