loading
close
SON DAKİKALAR

CHP'li Günaydın'dan Bakan Soylu'ya: Virüsle birlikte bu kafayı da yeneceğiz

CHP'li Günaydın'dan Bakan Soylu'ya: Virüsle birlikte bu kafayı da yeneceğiz
Tarih: 31.03.2020 - 17:19
Kategori: Siyaset

İSYÖN Genel Müdürü CHP PM üyesi Gökhan Günaydın, CHP'li belediyelerin başlattığı yardım kampanyalarına karşı İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'nun para ve bağış faaliyetlerini durdurmasına tepki göstererek "Virüsle birlikte bu kafayı da yeneceğiz" ifadelerini kullandı.

İçişleri Bakanlığı, corona virüsüne karşı CHP'li belediyelerin bağış kampanyası başlatması sonrası bazı kurum ve kişilerin gerekli yasal izni almadığını öne sürüp valiliklere yazı gönderdi.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu imzasıyla gönderilen ancak üzerinde tarih bulunmayan yazıda, makbuz karşılığında bağış ve para toplanmasına ilişkin yasal düzenlemeler hatırlatıldı.  İSYÖN Genel Müdürü CHP PM üyesi Gökhan Günaydın, Twitter hesabından açıklamada bulunarak Bakan Soylu'nun eleştirilerine tepki göstererek "5393/5216 sayılı yasaların belediyelere ve başkanlara verdiği açık yetkiyi yok say, 2860 sayılı Yardım Toplama Kanunu'nun "Validen izin alma" hükmünü bahane et, Büyükşehirlerimizin dayanışma kampanyalarını yasakla ve hesaplara bloke koy. Virüsle birlikte bu kafayı da yeneceğiz!" dedi.

 

Kaynak : Vişne Haber Ajansı

ÜYE YORUMLARI

Yorum Yap

Facebook Yorumları