loading
close
SON DAKİKALAR

Erdoğan: Başbakanlığım döneminde görev verdiğim bazı kişiler bize saldırıyor

Erdoğan: Başbakanlığım döneminde görev verdiğim bazı kişiler bize saldırıyor
Tarih: 22.05.2020 - 15:41
Kategori: Siyaset

Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan AKP İl Başkanları toplantısında konuştu.

 Erdoğan'ın konuşmasından başlıklar şöyle: 
 
"Dünyada birçok ülkede görülen üzcü görüntüler Türkiye'de yaşanmadı, süreç başarılı olarak yürütüldü.

Günlük hayat bir süre daha yeni kurallara göre devam edecek. Maske kullanımı bir süre daha hayatımızda olacak.

Bugüne kadar 5,5 milyon dar gelirli vatandaşlarımıza verdiğimiz biner lira karşılıksız nakit desteğimizle insanlarımıza sahipsiz olmadıklarını gösterdik.

Bunların hayallerinde cami minarelerinde ezan dışında başka bir ses duymak vardır. Saygısızlar yayın yapıyor, CHP yetkilileri zevk alıyor.

Bu ülke geçmişte yağdan gaza kuyruklar buhranı yaşamıştır. Bu ülke darbe özlemcilerinin yaşattığı birçok buhran yaşadı. Bunların arkasında hep CHP çıkmıştır. 

Yine hüsrana uğradılar. Bu salgın krizine en az hasarla geride bırakıyoruz. Aslında biz ülkemiz için hayırlı olan ne teklif varsa açığız. Yapıcı siyaset yerine yıkıcı muhalefeti tercih ettiler. Gerçi bunlara hep böyledi. Biz Türk Lirası'nın 6 sıfır atarak itibarlı hale getirdiğimizde bunlar ona da karşı çıkıyorlardı. Biz enflasyonu yüzde 63'ten hamdolsun tek haneli rakamlara düşürdüğümüzde anlamsız bir karın ağrımasıyla eleştirmeyi sürdürdüler.

Merkez Bankası rezervemiz görevi devraldığımızda 27,5 milyar dolardı. Bu rakım 135 milyar dolara çıkardık.  Başbakanlığım döneminde görev verdiğim bazı kişiler farklı bir şekilde bize saldırıyor.. Bir başbakan onay vermeyecek sen bakan olarak adım atacaksın?

Bu zat SSK’nın başında bulundu. SSK’nın başında bulunduğunda halimiz nasıldı hatırlayın. Vatandaş kuyruklarda sersefil oluyordu. Rahmetli Savaş Ay’ın programını hatırlayın. O çekimin yapıldığı Okmeydanı SSK Hastanesi, Prof. Dr. Cemil Taşçı’nın adıyla orayı sıfırdan yaptık. Halkımıza dört dörtlük hizmet veriyor. Bay Kemal zahmet olmazsa bir git gör.

Onların görevlerini bakanlıklarımızın üstlendiğini söylemiyor. İzmir’in suyunu Devlet Su İşleri ile yapmıştık. Biz belediyelerin bütçeden aldıkları payları geçmişte olmadığı kadar yükselttik. Bunların derdi şov yapmak.

Tek görevi yardım yapmak olan Vefa Sosyal Destek gruplarına bir PKK bir de CHP saldırıyor.  Ne anlattığından haberi yok. Özerk kurumlarla ilgili tutarsız ifadeler kullanıyor.  Biz iktidara geldiğimizde Türkiye’nin IMF’e borcunu ödedik ve o defter, kapattık.

Ülkemizi IMF’in boyunduruluğuna sokmak için beyhude çabaladıklarını CHP’lilere bir kez daha hatırlatmak istiyorum. "

 

Kaynak : T24

ÜYE YORUMLARI

Yorum Yap

Facebook Yorumları