loading
close
SON DAKİKALAR

Erdoğan'dan 'George Floyd' paylaşımı: Irkçı ve faşist yaklaşım hepimizi derinden üzdü, konunun takipçisi olacağız

Erdoğan'dan 'George Floyd' paylaşımı: Irkçı ve faşist yaklaşım hepimizi derinden üzdü, konunun takipçisi olacağız
Tarih: 30.05.2020 - 12:45
Kategori: Siyaset

AKP'li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "George Floyd'un işkenceyle ölümüne yol açan ırkçı ve faşist yaklaşım, hepimizi derinden üzdü ve aynı zamanda dünya çapında karşı çıktığımız haksız düzenin en acı verici tezahürlerinden biri haline geldi" dedi.

AKP'li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, ABD'de gözaltı sırasında polis Derek Chauvin'in diziyle ensesine bastırması sonucu boğularak can veren George Floyd'la ilgili paylaşımda bulundu.
Erdoğan, "Bu insanlık dışı eylemin faillerinin hak ettikleri cezayı alacağına inanıyorum. Konunun takipçisi olacağız" dedi.

Erdoğan'ın paylaşımları şöyle:
"ABD'nin Minneapolis kentinde, George Floyd'un işkenceyle ölümüne yol açan ırkçı ve faşist yaklaşım, hepimizi derinden üzdü ve aynı zamanda dünya çapında karşı çıktığımız haksız düzenin en acı verici tezahürlerinden biri haline geldi. Bize yaratandan ötürü insanlığı sevmeyi öğreten İslam medeniyetinin bir üyesi olarak, bu insanlık dışı zihniyeti kınıyorum. Türkiye, nerede, hangi bahaneyle veya hangi biçimde olursa olsun, insanlığı hedef alan tüm saldırılara karşı durmaktadır. Bu insanlık dışı eylemin faillerinin hak ettikleri cezayı alacağına inanıyorum. Konunun takipçisi olacağız. George Floyd'a saygıyla anıyor, ailesine ve sevdiklerine başsağlığı diliyorum."

Kaynak : www.istanbulgercegi.com

ÜYE YORUMLARI

Yorum Yap

Facebook Yorumları