loading
close
SON DAKİKALAR

Eski Turizm Bakanı Yücel'den TÜROB yönetimine tepki

Eski Turizm Bakanı Yücel'den TÜROB yönetimine tepki
Tarih: 25.03.2020 - 08:41
Kategori: Siyaset

54. hükümet döneminin Turizm Bakanı Bahattin Yücel, koronavirüs salgını nedeniyle evlerine gidemeyen, sağlıkçıların bulundukları bölgelerdeki otelleri kullanmaları için yaptığı öneriye destek vermeyen TÜROB yönetimine tepki gösterdi.

Eski Turizm Bakanı Bahattin Yücel, koronavirüs salgını nedeniyle cansibepare çalışarak günlerdir evlerine gidemeyen, günümüz kahramanı sağlıkçıların bulundukları bölgelerdeki otelleri kullanmaları için İstanbul’daki otellerin oluşturduğu TÜROB’a öneride bulundu.
 
TÜROB, bu konuda öncülük etmesi gerekirken, Sağlık Bakanlığı kamu kuruluşlarındaki yatakları kullanacaği gerekçesiyle üyelerini yataklarını sağlıkçılara açma önerisin destek vermedi.
 
Yücel: Kınıyorum
 
Bahattin Yücel, sosyal medya hesabından şu ifadeleri paylaştı: "Kapanan oteller sağlık personeli ve yakınlarına uygun bütçeyle ayrılabilirdi.Kız öğrenciler gece yarısı yurtlarından çıkarılmazlar, İstanbul'da yurtdışından dönen vatandaşlarımız buralarda  karantinaya alınabilirlerdi. İstanbul'daki otelcilerin oluşturduğu otelciler derneği TÜROB bu konuda öncülük etmesi gerekirken, Sağlık Bakanlığı kamu kuruluşlarındaki yatakları kullanacak gerekçesiyle, bu salgında özveriyle gece-gündüz çalışan,İstanbul sağlık çalışanlarına yataklarını açmadılar.
Bu düşünceyle sağlık çalışanlarına destek vermek için harekete geçen İBB'yi kutlarken, basit bahanelerle bu salgında onlara destek vermekten kaçınan TÜROB yönetimini kınıyorum”
Kaynak : Vişne Haber Ajansı

ÜYE YORUMLARI

Yorum Yap

Facebook Yorumları