loading
close
SON DAKİKALAR

Faik Öztrak: Pandemi zamanında millete İBAN verip para isteyen başka ülke var mıdır?

Faik Öztrak: Pandemi zamanında millete İBAN verip para isteyen başka ülke var mıdır?
Tarih: 06.04.2020 - 15:06
Kategori: Siyaset

MYK gündemine ilişkin açıklamalarda bulunan Cumhuriyet Halk Partisi Sözcüsü Faik Öztrak "17 yılda, 2 trilyon 356 milyar dolar, yani 3.5 katı kadar para kullanmışlar. Şimdi soruyorum nereye gitti bu paralar? Milletin bağışına zekatına göz dikmişler" ifadelerini kullandı.

Faik Öztrak'ın açıklamalarından öne çıkanlar şöyle:

Türkiye'de ilk teşhisn üzerinden 27 gün geçti. Vaka sayısı 27 bini geçti. Ülkemizde salgın çok hızlı yayılıyor. 

 Herkes sizin gibi  kendini saraylarda köşklerde koruma altına alamıyor. Saraylardakiler 4 günde bir test yaptırırken, vatandaşımız test yaptırmayı bekliyor. 

İktidar kamu kurumlarında veya sigortalı çalışan 18-20 yaş arası gençlerin sokağa çıkmasına izin verdi. Ancak bunların arasında 420 bin gençler sigortalı çalışıyor. Peki sigortası olmayan gençlerimiz evine nasıl ekmek götürecek. 915 bin genci ne yapacaksınız?

Bizde ekektrik ve doğal gaz faturaları evlere gönderilmeye devam ediyor. Bir de evlere gönderilen İBAN numarası var. Bu pandemi zamanında millete İBAN verip para isteyen başka ülke var mıdır, sanmıyorum. 

Yepyeni bir model, yeni İBAN modeliyle ekonomi literatüründe yeni bir Saray modeli. Önceki hükümetler 79 yılda 713 milyar dolar kaynak kullanmış. Bunlar ise 17 yılda, 2 trilyon 356 milyar dolar, yani 3.5 katı kadar para kullanmışlar. Şimdi soruyorum nereye gitti bu paralar? Bu kadar paraya kadar, kasayı tüketmişler. Milletin bağışına zekatına göz dikmişler.

Belediyelerdeki yönetim bize geçtikten sonra bağış toplamaya yasak getirdiler. Geçmişte yağan yağmurlarda birlikte ıslandıkları, koalisyon ortakları rahat paralel devlet kursun diye. 

Belediyelerimizin bağış kampanyalarının Erdoğan tarafından neden yasaklandığını milletimiz iyi biliyor. Erdoğan, seçim sonuçlarını hala hazmedemiyor. Milletimizin birlik ve dayanışmayı sağlayacak bir Cumhurbaşkanı'na acil ihtiyacı var. 

 

Kaynak : Vişne Haber Ajansı

ÜYE YORUMLARI

Yorum Yap

Facebook Yorumları