loading
close
SON DAKİKALAR

Kılıçdaroğlu: CHP'li belediyeler, Covid-19 sürecinde gerçekten tarih yazıyor

Kılıçdaroğlu: CHP'li belediyeler, Covid-19 sürecinde gerçekten tarih yazıyor
Tarih: 16.05.2020 - 15:20
Kategori: Siyaset

Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, 10-16 Mayıs Engelliler Haftası kapsamında video konferans toplantısı gerçekleştirdi.

Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, 10-16 Mayıs Engelliler Haftası kapsamında video konferans toplantısı gerçekleştirdi. Engelli sporcular, federasyon ve dernek başkanlarının katıldığı toplantının moderatörlüğünü, Avcılar Belediye Başkanı Turan Hançerli yaptı.

Kılıçaroğlu'nun toplantıda yaptığı konuşmadan öne çıkanlar şöyle:

"Engellilerin bırakın haklarını elinden almayı tam tersine sosyal devleti, sosyal devletin güçlenmesini savunan, Aile Yardımları Sigortasıyla sosyal hakları bir lütuf olarak değil hak olarak toplumun önüne koyan bir partiyiz.

Engellilerin özgürce yaşamaya, gelir elde etmeye, sigortalı olmaya, emekli olmaya hakkı var. Bunların sağlanması lazım.

 CHP'li belediyeler geldiler, çalışıyorlar. Özellikle Kovid-19 sürecinde de gerçekten tarih yazıyorlar. Hiçbir ayrım yapmadan bütün ihtiyaç sahibi ailelere ulaşıyorlar. Dolayısıyla o karşıt propaganda büyük ölçüde yıkılmış durumda. Engellilerin bırakın haklarını elinden almayı tam tersine sosyal devleti, sosyal devletin güçlenmesini savunan, Aile Yardımları Sigortasıyla sosyal hakları bir lütuf olarak değil hak olarak toplumun önüne koyan bir partiyiz zaten. Seçim dönemlerinde değil hayatın hemen her aşamasında eğer bir engelli bir sorunla karşılıyorsa o sorunu çözmek hepimizin vicdani görevidir. İnsan olarak o sorunu çözmemiz lazım çünkü onun da özgürce yaşamaya, gelir elde etmeye, sigortalı olmaya, emekli olmaya hakkı var. Bunların sağlanması lazım."

 

Kaynak : istanbulgercegi.com

ÜYE YORUMLARI

Yorum Yap

Facebook Yorumları