loading
close
SON DAKİKALAR

Kılıçdaroğlu: CHP'ye yönelik saldırılar artacaktır, inandığımız yolda kararlılıkla yolumuza devam edeceğiz

Kılıçdaroğlu: CHP'ye yönelik saldırılar artacaktır, inandığımız yolda kararlılıkla yolumuza devam edeceğiz
Tarih: 10.06.2020 - 15:35
Kategori: Siyaset

CHP Parti Meclisi toplantısı, Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu başkanlığında gerçekleştirildi.

CHP PM toplantısı video konferans yoluyla yapıldı. 
Toplantıya başkanlık eden Kılıçdaroğlu'nun açıklamaları şöyle:

"Şunu ifade etmek isterim ki, bu süreçte bütün belediyelerimiz iyi bir sınav verdiler. Engellemeler yapıldı; ama bütün bu engellemeleri belediye başkanlarımız dert yanmadan, ‘elim kolum bağlandı’ demeden aştılar. Başarıyla görevlerini yerine getirdiler. Ben parti meclisi huzurunda bütün belediye başkanlarıma yürekten teşekkür ediyorum. Oy versin vermesin bütün vatandalara el uzatılması, onların onurlarıyla oynanmaması kuralına başkanlarımız uydular. 

Genel merkez olarak da pandemi sürecinin ekonomide ve sosyal yaşamda, sağlıkta ortaya çıkardığı sorunlar ve çözümleri değerlendirdik. İzlediğimiz strateji şuydu: Kimseyi eleştirmeden, nelerin yapılması lazım anlatmaya çalıştım.Önerilerimiz yaptık. Gerçekten kaynak var mı yoksa CHP politik mesaj için mi konuşuyor, hayır. Kaynak var. Önerilerimizi getirdik. Millet İttifakının iktidarında önerilerimizin tamamı gerçekleşecektir. 

Pandemi sürecinde IBAN numaraları verildi. Kampanyada toplanan paraların nerelere harcandığının sürekli sorgulanması gerekiyor.

Dün akşam Özgür Özel arkadaşımıza yönelik bir saldırı oldu. Bugün parlamento açılırken galiba bir özürle açılacakmış. Şu bir gerçek ki, eleştiriye tahammül edemeyen, demokrasiyi içine sindiremeyen, eleştiriye karşı düşüncesini açıklamaktan aciz; ama kaba kuvvet kullanarak rakibini susturmaya çalışan bir sürecin içine girdik. Acı ama gerçek. Dolayısıyla her arkadaşımın şunu bilmesini isterim ki, CHP'ye yönelik saldırılar, baskılar artacaktır; ama onların da bilmesi gereken bir şey var. Hangi baskı gelirse gelsin CHP'nin geri adım atmak gibi bir yapısı zaten yoktur. Doğasında da yoktur, tarihinde de yoktur. Biz inandığımız yolda kararlılıkla yolumuza devam edeceğiz. Demokrasi konusunda verdiğimiz mücadele gerçekten övünülecek bir mücadeledir. Eksiği olabilir, yanlışı olabilir; ama sonuçta iyi niyetlerle ülkemizdeki demokratik standardı yükseltmek için elimizden gelen her türlü çabayı özenle gösteriyoruz.

-Kurultayımızı, ‘seyircisiz olarak acaba Arena'da yapabilir miyiz’ diye düşünüyorduk. Ama, ‘kapalı bir yerde yapmanız doğru değildir’ diye izin vermediler. ‘Açık alanda yapabilirsiniz, sosyal mesafe korunarak’ denildi. O çerçevede bir çalışma şu an yapılıyor. Koşullar uygun olabilirse, daha ağır bir tablo önümüze çıkmazsa kısa süre içerisinde kurultayı yapıp sonlandıracağız. Yani yolumuza devam edeceğiz."

Kaynak : www.istanbulgercegi.com

ÜYE YORUMLARI

Yorum Yap

Facebook Yorumları