loading
close
SON DAKİKALAR

Kılıçdaroğlu da Erdoğan'a tazminat davası açıyor: Hodri Meydan! İddialarımızın doğru olduğunu ispatlayacağız, pişman olacaklar

Kılıçdaroğlu da Erdoğan'a tazminat davası açıyor: Hodri Meydan! İddialarımızın doğru olduğunu ispatlayacağız, pişman olacaklar
Tarih: 13.02.2020 - 18:10
Kategori: Siyaset

Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın 'FETÖ'nün siyasi ayağı Erdoğan'dır' diyen CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu'na 500 bin TL'lik dava açmıştı. Kılıçdaroğlu'nun avukatı Celal Çelik, Erdoğan'a karşı dava açacaklarını duyurdu.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu 11 Şubat Salı günü, partisinin grup toplantısında yaptığı konuşmada FETÖ'nün siyasi ayağının Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan olduğunu söylemişti.

AKP'li cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan'ın avukatları, 'siyasi ayak Erdoğan' sözleri için Kılıçdaroğlu'na 500 bin liralık manevi tazminat davası açtı.

Erdoğan'ın avukatlarının hazırladığı dava dilekçesinde, "FETÖ ile mücadele edenleri haksız ithamlarla itibarsızlaştırmak hele hele FETÖ ile ilişkilendirmek bir FETÖ yöntemidir ve ancak FETÖ'nün örgütsel amaçlarına hizmet etmektedir. Davalı, bugün FETÖ'nün egemen olmadığı özgür bir ülkede yaşıyorsa bunu öncelikle sayın Cumhurbaşkanımıza ve ona destek veren milletimize borçlu olduğunu unutmamalıdır. Kozmik Oda dahil olmak üzere sayın Cumhurbaşkanımızı FETÖ ile ilişkilendirmek hususunda davalı tarafından ileri sürülen tüm hususlar gerçek dışıdır ve iftira mahiyetindedir" ifadelerine yer verildi.

Kılıçdaroğlu da dava açıyor

Erdoğan'ın avukatlarının tazminat davasına karşı CHP de dava açacağını duyurdu.

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu'nun avukatı Celal Çelik, Erdoğan'a karşı dava açacaklarını belirterek, "RTE, yine algı yaratmak için 500.000 TL'lik dava açmış. Çok korktuk! Hodri Meydan. Biz de Genel Başkan adına (RTE aleyhine) karşı tazminat davası açıyoruz. Dava duruşmalarına bütün basın mensuplarını bekliyoruz. Pişman olacaklar! İddialarımızın doğru olduğunu ispatlayacağız" dedi.

Kaynak : www.istanbulgercegi.com

ÜYE YORUMLARI

Yorum Yap

Facebook Yorumları