loading
close
SON DAKİKALAR

Kılıçdaroğlu; Faillerin bulunmamasından birinci derecede sorumlu olan kişinin, haksız yere bir siyasal partiyi suçlaması, en hafif deyimiyle alçaklıktır!

Kılıçdaroğlu; Faillerin bulunmamasından birinci derecede sorumlu olan kişinin, haksız yere bir siyasal partiyi suçlaması, en hafif deyimiyle alçaklıktır!
Tarih: 22.05.2020 - 23:01
Kategori: Siyaset

Gündemi meşgul eden İzmir'de camilerden çalınan müzikler toplumun ayrışmasına neden oluyor. Diyanet İşleri bakanlığı denetimi ve kontrolündeki camilerde çalınan müzikler nedeniyle siyasilerden sert açıklamalar gelmeye devam ediyor.

Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılışdaroğlu, yaptığı açıklamalarla gündemin ilk sıralarına yerleşti.

CHP Lideri Kılıçdaroğlu "İbadet yerleri kutsalımızdır! Camilerimizden ezan ve İstiklal Marşı dışında başka herhangi bir sesin yükselmesini asla kabul etmiyoruz. İzmir'de yaşananların faillerinin bir an önce bulunmasını istiyoruz" dedi.

Kılıçdaroğlu, konu hakkında AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın yaptığı hedef gösteren suçlayıcı açıklamalara sert bir cevap verdi.

Kılıçdaroğlu; "İzmir İl Başkanımız cami minaresinden marş çalınmasını kınadı, ayrıca Cumhuriyet Savcılığına suç duyurusunda bulundu. İzmir Büyükşehir Belediye Başkanımız basın toplantısı düzenledi, provokasyona dikkat çekerek, faillerin bulunmasını istedi...

Parti yönetimimiz yaşananların kabul edilemeyeceğini söyledi. “İbadet yerleri kutsalımızdır” dememin üzerinden 2 saat geçmedi. Tüm bunlara rağmen, Cumhurbaşkanlığı makamını işgal eden zat “Bunların hayallerinde cami minarelerinde ezan dışında başka bir ses duymak vardır” dedi...

Faillerin bulunmamasından birinci derecede sorumlu olan kişinin, haksız yere bir siyasal partiyi suçlaması, en hafif deyimiyle alçaklıktır! Cami minaresinden “dombra” çalınmasını da biz kınamıştık. O gün sesi çıkmayanların, bugün bize söyleyecek tek bir kelimesi dahi olamaz!" dedi.

Kaynak : istanbulgercegi.com

ÜYE YORUMLARI

Yorum Yap

Facebook Yorumları