loading
close
SON DAKİKALAR

Kılıçdaroğlu, Kastamonu Tanıtım Günleri'nde konuştu: Güçlü bir Türkiye'yi birlikte inşa etmek zorundayız

Kılıçdaroğlu, Kastamonu Tanıtım Günleri'nde konuştu: Güçlü bir Türkiye'yi birlikte inşa etmek zorundayız
Tarih: 19.09.2019 - 16:00
Kategori: Siyaset

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Kastamonulular Dayanışma Derneği'nin (KAS-DER) düzenlediği 13. Kastamonu Tanıtım Günleri'nin açılışında konuştu.

Kılıçdaroğlu'nun konuşması şöyle:

"Biz hem ekonomide hem savaşta olağanüstü başarılara imza atan bir toplumuz. Bir şey oldu yalnız, Marshall yardımını kabul ettik. Silah, uçak fabrikalarımız kapandı. Eskişehir'de 112 savaş uçağı imal edilmiştir. Marshall yardımıyla Türkiye sanayi toplumundan koparıldı. Çocuklarımıza iyi anlatmamız tarihimizi. Fabrikalar, Etibank'lar, Sümerbank'lar kurduk, yabancı sermayeyi millileştirdik, demiryollarını millileştirdik. Dedelerimizin, babalarımızın mirasını ileriye götürmek görevimiz. 

Kastamonu deyince Şerife Bacı'yı hatırlıyoruz ama Kastamonu'nun çağdaşlaşmayla da bir ilgisi var. Kastamonu'da Gazi Mustafa Kemal'in kara tahta önünde yazdığı tabloyu unutmuyorum. (KAS-DER başkanı) Bir öneri getirdiniz, Bizim için gazilik unvanını vermek onu ve şeref olur. Böyle bir toplantıya katıldığım için son derece mutluyum. Birlikte güçlü oluruz. Güçlü bir Türkiye'yi birlikte inşa etmek zorundayız. Üretmek kadar değerli bir şey yok. Üretmek alın teri, emek demektir. Bunu yapmaya hep birlikte hazır olmalıyız."

Kaynak : www.istanbulgercegi.com

ÜYE YORUMLARI

Yorum Yap

Facebook Yorumları