loading
close
SON DAKİKALAR

Kılıçdaroğlu'ndan 3 Mayıs Dünya Basın Özgürlüğü Günü mesajı

Kılıçdaroğlu'ndan 3 Mayıs Dünya Basın Özgürlüğü Günü mesajı
Tarih: 03.05.2020 - 17:05
Kategori: Siyaset

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, "Güce teslim olmayan, gazetecilik yapan medya kuruluşlarını Basın ilan Kurumu da RTÜK de dizayn edemez. Bu medya kuruluşları, iktidarın BİK ve RTÜK sopasına karşın onurlu duruşlannı korudular, koruyacaklar" dedi.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, 3 Mayıs Dünya Basın Özgürlüğü Günü dolayısıyla açıklama yaptı.
 
CHP lideri, Erdoğan'ın muhalif basını hedef alarak söylediği 'medya virüsleri'  sözüne göndermede bulunarak, "Medya virüsleri" ise güce eleştirel bakan, gerçeklerde ısrar eden gazeteciler değil, güçten destek alıp gerçekleri halktan gizleyenlerdir" ifadelerini kullandı.
Kılıçdaroğlu'nun açıklaması şöyle:
"Halka gerçekten aktarmak gibi kutsal bir görevi üstlenen, halkın haber alma hürriyetini savunan gazetecilerin 3 Mayıs Dünya Basın Özgürlüğü Günü kutlu olsun! 
Kimse unutmasın; Gerçekleri yazdıkları için gözaltına alınan, tutuklanan gazeteciler kalemlerini satmazlar, kiralamazlar, onlar gazetecilik yaparlar. 
Güce teslim olmayan, gazetecilik yapan medya kuruluşlarını Basın ilan Kurumu da RTÜK de dizayn edemez... Bu medya kuruluşları, iktidarın BİK ve RTÜK sopasına karşın onurlu duruşlannı korudular, koruyacaklar. 
"Medya virüsleri" ise güce eleştirel bakan, gerçeklerde ısrar eden gazeteciler değil, güçten destek alıp gerçekleri halktan gizleyenlerdir."

 

Kaynak : www.istanbulgercegi.com

ÜYE YORUMLARI

Yorum Yap

Facebook Yorumları