loading
close
SON DAKİKALAR

Ziya Selçuk 'Okul tatilini uzatmak isteriz, sizin talimatınız ne olur' diye sordu, Erdoğan 'Bilim Kurulu'nun tavsiyelerine uyalım' dedi

Ziya Selçuk 'Okul tatilini uzatmak isteriz, sizin talimatınız ne olur' diye sordu, Erdoğan 'Bilim Kurulu'nun tavsiyelerine uyalım' dedi
Tarih: 24.03.2020 - 14:24
Kategori: Siyaset

AKP'li Cumhurbaşkanı Erdoğan, video konferansta bakanlar ile bir araya geldi. Bakan Ziya Selçuk ile görüşen Erdoğan, okullarda tatilin uzatılması hakkında, "Bilim Kurulu uzatılmasında fayda var diyorsa ona uyalım, çünkü işin ehli onlar" dedi.

Bakanlar ile video konferansta bir araya gelen AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, toplantının görüntülerini sosyal medya hesabı Twitter'dan paylaştı.

Erdoğan sırasıyla Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli ve Sağlık Bakanı Fahrettin Koca ile görüştü.

Erdoğan, Cumhurbaşkanı Yardımcısı Oktay ile yaptığı görüşmede, “Ürünleri çok değişik kanallarla yurt dışına kaçıranlara, ülkemiz içinde bu ürünleri fahiş fiyatlarla satanlara bu işin hesabını sorarız. Ve bunun da bizim yasalarımızda yeri yok. Turizmde 14 günde geri ödeme konusu bunların zaten şuanda Hazine Maliye Bakanlığımız da Turizm Kültür Bakanımız da görüşme halinde" dedi.

"Enerjide ise günlük ödemelerin ertelenmesi hususunda yani bu konuyu masaya yatırmanızda fayda olur" diyen Erdoğan, "Bunlar düşünülebilir, erteleme konumuz olabilir ama doğalgaz ve elektriğin kapanması gibi bir şeyin içerisinde, takdir edersiniz ki biz çok daha zor günler yaşadık, böyle bir şeye girmedik. Çünkü bu devlet sosyal bir devlettir, sosyal devlette de böyle bir adım atılamaz. Bu konuda kararlı olacağız işi götüreceğiz” İfadelerini kullandı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Milli Eğitim Bakanı Selçuk'la yaptığı görüşmede uzaktan eğitim ile ilgili "İnşallah bu çalışma yöntemiyle geleceğe yönelik çok çok farklı bir sistemi de oluşturmuş oluyoruz, oturtmuş oluyoruz" ifadelerini kullandı.

Ziya Selçuk'un "Gelecek haftalarda okullar tatil olacak mı olmayacak mı konusunda müsaadeniz olursa Bilim Kurulu ile görüşüp tatili uzatmak isteriz. Ama sizin talimatınız ne olur" diye sordu. Erdoğan, Selçuk'a şu yanıtı verdi:

"Bilim Kurulu uzatılmasında fayda var diyorsa ona uyalım, çünkü işin ehli onlar. Onların tavsiyeleri istikametinde gitmekte fayda var."

Milletimizin hizmetinde mesaimiz devam ediyor. Tüm kurum ve kuruluşlarımızın çalışmalarını yakından takip ediyor, adımlarımızı eşgüdüm içerisinde atmayı sürdürüyoruz. pic.twitter.com/M22GM3vVSD

 

ÜYE YORUMLARI

Yorum Yap

Facebook Yorumları