loading
close
SON DAKİKALAR

Ahmet Davutoğlu'ndan Ali Babacan açıklaması: Hiç kimseye kapımız kapalı değil

Ahmet Davutoğlu'ndan Ali Babacan açıklaması: Hiç kimseye kapımız kapalı değil
Tarih: 08.11.2019 - 10:38
Kategori: Siyaset

Eski başbakanlardan Ahmet Davutoğlu, yeniden Saadet Partisi genel başkanlığına seçilen Temel Karamollaoğlu’nu ziyaret etti.

Saadet Partisinin Balgat'taki eğitim merkezinde dün gerçekleşen ziyarette iki isim başbaşa görüştükten sonra birlikte kameraların karşıına geçti.

Karamollaoğlu ziyareti dolayısıyla Davutoğlu'na teşekkür ederken IŞİD'le ilgili de açıklama yaptı. Karamollaoğlu, "IŞİD probleminin de çözümü, terörün de önlenmesi bu bölgede sadece askeri müdahaleler değil bir bakıma siyasi ve kapsayıcı bir hareketle olabilir. Türkiye'deki bu gelişmeler de bu çerçevede dikkatle ele alınmalıdır kanaatindeyim. Münferit hadiselerle bu konu halledilirse, ben burada istenilen neticenin doğmayacağını düşünüyorum" dedi.

Ahmet Davutoğlu ise Karamollaoğlu'nu kongrede Türkiye'nin özlediği mesajları vermesi dolayısıyla tebrik ettiğini dile getirerek, Saadet Partisinin ülkenin siyasetine çok ciddi katkıda bulunacağını vurguladı.

Kuracağı partiyle ilgili basında yer alan kurucular kurulu listesinin 'hayali' olduğunu söyleyen Davutoğlu, "Bizi tanıyanlar bilir. Nihai bir sonuca ulaşmadan bir açıklama yapmayı hiçbir zaman doğru bulmadım" dedi. Parti programı hazırlama süreci, tüzük çalışması ve kurucular kurulu heyetinin oluşturulma çalışmalarının sürdüğünü, sürecin yıl sonunda tamamlanacağını söyleyen Davutoğlu Ali Babacan'ın kuracağı partiyle birleşme olup olmayacağu sorusuna şu yanıtı verdi:

"İsterdik ve çok çaba sarf ettik ki beraber olunabilsin ama bizim cihetimizden herhangi bir engel görmememize rağmen bu mümkün olmadı. Mümkün olmamışsa da bu mümkün olmayış üzerine uzun uzun tartışma yapmaktansa doğru olanı yapmak gerekir. Biz de doğru olanı yapmaya çalışıyoruz. İleride ne olur? Onu zamanın akışı gösterir ama şu anda bizim için kendi partimizin sağlıklı bir şekilde oluşumu tek hedefimizdir ve başka hiçbir birleşme ya da ayrışma vesaire gibi bir gündemimiz yok. Herhangi bir görüşme talebi söz konusu olursa da hiç kimseye kapımız kapalı değil. Gönlü açık olanın zihni de kapısı da açık olur. Genel başkanlık vesaire gibi meseleler ise hiçbir zaman bizim birinci gündemimiz olmadı."

 

ÜYE YORUMLARI

Yorum Yap

Facebook Yorumları