loading
close
SON DAKİKALAR

Bahçeli’den Trump’ın mektubuna tepki: 'Müzeyi mi konacak; iade edilmedi'

Bahçeli’den Trump’ın mektubuna tepki: 'Müzeyi mi konacak; iade edilmedi'
Tarih: 26.10.2019 - 14:09
Kategori: Siyaset

MHP lideri Bahçeli önce yazılı bir açıklama yaptı ardından günler sonra uzak kaldığı kameraların karşısına geçti. Bahçeli'nin gündeminde Suriye'deki gelişmeler, hedefinde ise ABD Başkanı Trump vardı.

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, partisinin Siyaset ve Liderlik Okulu’nun 15. Dönem Açılışı nedeniyle yazılı açıklama yaptı.

Terörist Mazlum Kobani'yle ilgili ABD'ye tepki gösteren Bahçeli şu ifadeleri kullandı:

"Kod adı Mazlum, asıl ismi canavar olan YPG’li teröristbaşını telefonla arayıp methiyeler düzen, bununla kalmayıp ülkesine davet eden Trump amansız ve tedavisi imkansız bir nefret ve melanet virüsüne yakalanmıştır. Gerçekler örtülemeyecek kadar meydandadır. Kırmızı bültenle aranan bir katilin müttefik bir ülke tarafından takdir ve taltif edilmesi ayıptır, hukuk dışılıktır, namertliktir. ABD Başkanı’nın Türk milletinin onuruyla oynama teşebbüsü tarifi ve tamiri olmayan bir alçalma ve kepazelik halidir."

Bahçeli, ABD Başkanı Trump'ın mektubuna da tepki göstererek, "ABD Başkanı Trump gerek tehdit dozu yüksek mesajlarıyla gerekse de Sayın Cumhurbaşkanımıza yazdığı çukur ve çürük mektubuyla iki ülke arasındaki ilişkilere önemli ölçüde hasar ve zarar vermiştir. Türk milleti Trump mektubunu gıyaben yırtmış ve çiğnemiştir" dedi.

KAMERALAR KARŞISINA GEÇTİ

Bahçeli daha sonra parti genel merkezinden ayrılırken gazetecilerin sorularını yanıtladı. MHP lideri ABD Başkanı Trump’ın küstah mektubu için “Böyle bir mektup nezaket dışıdır. Müzeyi mi konacak. İade edilmedi” dedi.

ÜYE YORUMLARI

Yorum Yap

Facebook Yorumları