loading
close
SON DAKİKALAR

CHP'den bakanlıklara sentetik uyuşturucu uyarısı

CHP'den bakanlıklara sentetik uyuşturucu uyarısı
Tarih: 10.10.2019 - 17:45
Kategori: Siyaset

CHP Gaziantep Milletvekili Bayram Yılmazkaya özellikle Suriyeliler birlikte son dönemlerde Gaziantep ve Güneydoğu Anadolu Bölgesinde sıklıkla kullanılan, bonzaiden daha tehlikeli olan ve kullan kişilerde ölümcül sonuçlar doğuran Ateş-Buz adlı uyuşturucu konusunu Meclis'e taşıdı. ...

CHP Gaziantep Milletvekili Bayram Yılmazkaya, dünyanın en tehlikeli uyuşturucuları arasında gösterilen metamfetamin yani ateş-buz adı verilen bu sentetik uyuşturucuyla ilgili bakanları uyardı.

“Gaziantep İlimizde son yıllarda Suriyelilerin gelmesiyle birlikte bölgede yoğun bir şekilde kullanımı aratan, beyin ve vücut üzerinde kalıcı hasarlar oluşturan, Eroin ve Bonzai'ye göre daha çok bağımlılık yapan "ateş buz" adlı sentetik uyuşturucu ile ilgili acilen gerekli tedbirlerin alınarak kamuoyunun bilinçlendirilmesi lazım” diyen Yılmazkaya Mecliste yaptığı konuşmada, “Buradan İçişleri, Sağlık ve Aile Bakanlarını uyarıyorum, çocukları, gençleri ve hatta yetişkinleri etkisi altına alan bu zehirle ilgili gerekli önlemleri acilen almaya davet ediyorum” ifadelerini kullandı.

“Metamfetamin yani Ateş-Buz adlı uyuşturucu maalesef çocuklarımızın ve gençlerimizin yeni belası haline geldi” diyen Yılmazkaya TBMM Genel Kurulunda yaptığı konuşmada şu ifadelere yer verdi;

“AB uyuşturucu raporunda, uyuşturucu kaçakçıları için önemli bir transit ülke olan Türkiye’de doz aşımı kaynaklı ölümlerin arttığına dikkat çekilmektedir.

Dünyanın en tehlikeli uyuşturucuları arasında gösterilen ateş-buz adı verilen bu sentetik uyuşturucunun kullanımının hızla yayıldığı görülmüş olup, bu ürünün diğer uyuşturuculardan daha fazla bağımlılık yapan bir zehir olarak gençlerimizi tehdit ettiği görülmektedir.

Gaziantep İlimizde son yıllarda Suriyelilerin gelmesiyle birlikte bölgede yoğun bir şekilde kullanımı aratan, beyin ve vücut üzerinde kalıcı hasarlar oluşturan, Eroin ve Bonzai'ye göre daha çok bağımlılık yapan "ateş buz" adlı sentetik uyuşturucu ile ilgili acilen gerekli tedbirlerin alınarak kamuoyunun bilinçlendirilmesi lazım.

Alındığından itibaren yaklaşık 12 saat etkisi süren bu uyuşturucu, kullanan kişiyi suça teşvik etmekte ve kişide sağlık açısından ölümcül sonuçlara neden olmaktadır.

Buradan İçişleri, Sağlık ve Aile Bakanlarını uyarıyorum; çocukları, gençleri ve hatta yetişkinleri etkisi altına alan bu zehirle ilgili gerekli önlemleri acilen almaya davet ediyorum” dedi.

 

Kaynak : Vişne Haber Ajansı-www.istanbulgercegi.com

ÜYE YORUMLARI

Yorum Yap

Facebook Yorumları