loading
close
SON DAKİKALAR

Erdoğan: Kimsenin terazisi bizim yeşil hassasiyetimizi ölçmeye yetmez

Erdoğan: Kimsenin terazisi bizim yeşil hassasiyetimizi ölçmeye yetmez
Tarih: 11.11.2019 - 13:29
Kategori: Siyaset

Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, ''11 milyon fidan toprakla buluşuyor'' etkinliği kapsamında fidan dikim törenine katıldı.

Erdoğan, "11 Milyon Ağaç, Bugün Fidan Yarın Nefes" programında açıklamalarda bulundu.

Erdoğan açıklamalarından satır başları şöyle:

''2023 ayrı noktada aynı anda yaşanıyor. 11.11.2019 tarihinde saat 11.11’de toplam 11 milyon fidan ve ağacı geleceğe nefes olması ümidiyle toprakla buluşturuyoruz. Hedefimiz zümrüt yeşili bir Türkiye fotoğrafı ortaya çıkarmaktır.

Toprakla buluşturduğumuz bu fidanların 81 vilayetimiz için hayırlara vesile olmasını Rabbim'den niyaz ediyorum.

Geleceğe Nefes seferberliğimiz dünyaya örnek olacak bir kampanyaya dönüştü. Rekorumuz bugün Guinnes Rekorlar Kitabı yetkilileri tarafından Çorum’dan takip edilecek ve kayıtlara geçirilecektir.

11 Kasım’ın milli ağaçlandırma günü olarak ilan edilmesi ile ilgili cumhurbaşkanlığı kararının geçtiğimiz hafta imzaladım.

Fidan deyip geçmemek gerekiyor.  Bugün burada diktiğimiz fidanların ileride nerede, hangi hayırlı iş için kullanılacağını bilemeyiz. Ne kadar çok ağaç dikersek geleceğe o kadar büyük miras bırakmış oluruz.

Milletimiz hep olduğu gibi bugün de tarih yazıyor. Ağaçlandırma, tabiata sahip çıkma konusunda da tarih yazıyor. Geçmişte birileri ağaç bahanesiyle şehirlerimizi talan etmeye kalkmıştı. Haftalarca sokakları ateşe vermişlerdi. İşte biz burada ağaçlandırma yapıyoruz peki nerede o ağaç diye ortalığı karıştıranlar. Çevrecilik adına 17 yıldır bize söylemediklerini bırakmayanlar nerede? Hiçbiri ortada yok

PKK denen bölücü terör örgütü biz yaktık dedi. Onlar yaktılar, biz diktik. Bunların derdi çevreyi korumak değil birileri adına Türkiye’yi kuşatmaktı.

Küresel ısınmanın gündemi işgal ettiği bir dönemde havanın, suyun, toprağın korunması için çalışıyoruz.  Ülkemizin orman alanını çoğaltmak için 17 yıldır çok büyük yatırımlar yaptık. Toplam 4.5 milyar fidanı toprakla buluşturduk.

Kimsenin terazisi bizim yeşil hassasiyetimizi ölçmeye yetmez.

Birileri bir önceki dönem hazırlıkları tamamlanan ileri biyolojik arıtma tesisi için şu gaflete bakın temel atmama töreni yapıyor. Tiynetlerine uygun şekilde temel atmama töreni düzenlemişler. Ülkeye hizmet bunların bünyelerine ağır gelir, kendilerine yakışanı yapmışlar. Yaptıklarının adı İstanbul’u gelecekte yine kokuya teslim etmektir. İhtiyaç yok dedikleri proje işte böyle bir proje. Hizmet bir vizyon ve nasip meselesidir. Vizyon olmayınca burada olduğu gibi önünüze gelen hazır projeyi hayata geçirme fırsatını da tepersiniz. Milletimiz bunları not ediyor.''

ÜYE YORUMLARI

Yorum Yap

Facebook Yorumları