loading
close
SON DAKİKALAR

Fahrettin Altun'dan 'Saray'a giden CHP'li' haberine yalanlama

Fahrettin Altun'dan 'Saray'a giden CHP'li' haberine yalanlama
Tarih: 21.11.2019 - 12:38
Kategori: Siyaset

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Fahrettin Altun, Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Beştepe'de CHP'li bir siyasetçiyle görüştüğü iddialarına ilişkin açıklama yaptı.

Sözcü gazetesi yazarı Rahmi Turan, dün kaleme aldığı yazıda Erdoğan’ın Saray’da CHP’li bir isimle görüştüğü ve kendisine CHP Genel Başkanlığı’na aday olması durumunda destek vereceğini söylediğini kaleme almıştı. 
Cumhurbaşkanlığından konuya ilişkin yazılı açıklama yapıldı. Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Fahrettin Altun imzalı açıklamada, iddiaların gerçek dışı olduğu ifade edildi. 
Altun'un açıklaması şöyle:
"Son günlerde bir köşe yazısında mesnetsiz bir şekilde ortaya atılan ve ne yazık ki medyamızda da yoğun tartışmalara neden olan “Sayın Cumhurbaşkanımızın, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nde CHP’li bir siyasetçiyle görüştüğü ve aralarında bu kişinin CHP genel başkanı olması yönünde bir diyalog geçtiği” iddiası tamamen gerçek dışıdır, hayal ürünüdür.Sayın Cumhurbaşkanımızın ne Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nde ne de başka bir yerde böyle bir görüşmesi olmamış, söz konusu köşe yazısında geçen böyle bir diyalog gerçekleşmemiştir.

Yaklaşık 43 yıllık siyasi hayatında Sayın Cumhurbaşkanımızın herhangi bir siyasi partinin dizayn edilmesine yönelik adım atması ya da iç işlerine müdahale etmesi hiçbir zaman söz konusu olmamıştır. Bunu da en iyi hakem olan milletimiz çok iyi bilmektedir.
Terörle mücadelede böylesine kritik günler yaşanırken, diplomasi ve dış politikada elde edilen başarıların sürmesi için tüm dikkatimizi ülkemizin geleceği üzerinde toplamışken, kamuoyunu siyasi magazin haberleriyle meşgul etmenin, kendi siyasi ikbalini korumaya çalışan çevrelere fayda sağlamayacağını da belirtmek isteriz.
Söz konusu haberleri gerçek kabul edip, bunun üzerine daha fazla gerçek dışı ifadelerle siyaset iklimini zehirlemeye çalışan kimi siyasetçilerin yaptıkları açıklamaları da kaygıyla izliyor, kendi siyasi hesap ve çıkarlarını korumak namına yaptıkları bu iftira ve yalan siyasetinden vazgeçmelerini umuyoruz."

ÜYE YORUMLARI

Yorum Yap

Facebook Yorumları