loading
close
SON DAKİKALAR

Kılıçdaroğlu: Türkiye ile IŞİD'i karşı karşıya getirmeyi mantıklı bulmuyorum

Kılıçdaroğlu: Türkiye ile IŞİD'i karşı karşıya getirmeyi mantıklı bulmuyorum
Tarih: 11.10.2019 - 11:35
Kategori: Siyaset

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, "Türkiye'nin sınırında olmayan bir terör örgütüyle mücadele etmesi eğer Suriye ile işbirliği olursa bir anlam ifade eder" dedi.

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, Fırat'ın doğusuna yapılan harekatı ve Türkiye ile ABD arasındaki gelişmeleri değerlendirdi. 

Cumhuriyet gazetesinden Sertaç Eş'e konuşan CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu, Türkiye'nin en kısa zamanda Suriye yönetimi ile temasa geçmesi gerektiğini söyledi.

Barış Pınarı Harekatı öncesi Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile kısa bir telefon konuşmasını yaptığını belirten Kılıçdaroğlu, "Harekata uçakların da destek verdiğini söyledi. Biz de Allah yardımcımız olsun diye karşılıklı temennide bulunduk" dedi.

Kılıçdaroğlu, "Türkiye, IŞİD'in yarattığı bütün sorunları üstlenmek gibi bir pozisyona geldi, bu ciddi bir risk değil mi?” sorusuna şu yanıtı verdi:

"IŞİD bizim açımızdan da ciddi bir terör örgütü. İslamiyeti kullanan, insanları öldüren, kafaları kesen vahşi bir terör örgütü. Türkiye’de uzantıları var. Uyuyan hücreler olduğu bir şekliyle dile getiriliyor. Türkiye’nin sınırında olmayan bir terör örgütüyle mücadele etmesi eğer Suriye ile işbirliği olursa bir anlam ifade eder. Bu olmadığı takdirde askerlerimizin hayatını tehlikeye atarak bir mücadelenin yapılmasını anlamsız buluyorum. Orayı ABD zaten kontrol ediyor. Dolayısıyla Türkiye ile IŞİD’i karşı karşıya getirmeyi mantıklı bulmuyorum. Sınırın 50-70 kilometre ötesinde bir terör örgütüyle askerlerimizi muhatap kılmayı çok anlamlı bulmuyorum."

ÜYE YORUMLARI

Yorum Yap

Facebook Yorumları